Evlenmeye Çeyrek Kala Kafamda Deli Sorular!

Her şey bir ‘çarpıntı’ ile başlar…

Hava fazla mı sıcaktı, ben gereksiz mi panik halindeydim, güneş bir başka mı doğuyordu, neden yemek yiyemiyordum, her şarkı neden bana dokunuyordu? Vardı bende bir sıkıntı ama ne… İnsan içinde olunca nasıl da anlamıyor etrafında neler döndüğünü… Oysa seninle çıkacağımız uzun yolculuğun ilk ‘valiz hazırlığı’ydı bunlar belki de… Artık yolculuğumuzda ilk durağımıza yaklaşıyoruz. Evlilik sandalı kalkmak üzere, bizi bekliyor. Son zamanlarda kafam çok karışık. Yok yok, sakın senden dolayı sanma… Aklımda bazı sorular var, cevaplarına ihtiyaç duyduğum. Ne bileyim, belki de aileden ayrılış hüznü… Sormak istedim, paylaşmak istedim; hem bir ömür bunu yapmayacak mıyız zaten?

evlilik

1- Beni neden seviyorsun?

Biraz saçma geldi kabul. Aslında demem o ki bunca insan varken, bir ömrü neden benimle geçirmek istiyorsun? Bunu gerçekten merak ediyorum. Bana mı aşıksın yoksa seni sevişime mi, sanırım cevaba hazırım 🙂

2- Yaşamın geri kalan kısmını neden benimle geçirmek istiyorsun?

“Çünkü seni seviyorum aşkım!”ı kabul etmiyorum bak! Bunu neden istediğini çok merak ediyorum. Hayatta pek çok zevkimiz ortak evet ama bu bir ömrü birlikte geçirmek istemek için yeterli mi?

3- Heyecanımızı ilk günkü gibi taze tutacak mısın?

Heyecanın bittiği yerde biten o kadar çok ilişki var ki çevremde… Heyecanımız ömür boyu sürsün istiyorum. Bunu her daim taze tutmak için elinden geleni yapacak mısın?

aşk ve evlilik

4- İlişkimizi her şeyin üzerinde tutacağına söz veriyor musun?

Hayat çok kısa… İleriki günler ne gösterir bilmiyorum ama ben ‘bizi’ her şeyin üstünde tutuyorum, tutacağım; peki ya sen? Şunu biliyorum ki eğer ‘biz’ iyi olursak, çevremizdeki her şey ve yaşantımız da düzenli ve iyi olur. Bence yani, sence?

5- İyi bir ebeveyn olacak mısın?

Buna cevabın “Tabi ki evet!” olacak eminim. Ama buna hazır olup olmadığını da merak ediyorum. Seninle aile olmak, çocuklarımızın olmasını çok istiyorum ama sen bu sorumluluğa hazır mısın?

6- Hastalık ve sağlıkta benimle misin?

Bunu sadece nikâh memuru sorusu olarak düşünme. Ben düştüğümde, gerçekten elimden tutacak mısın? Hayatın ne getireceği veya bizden ne götüreceğini bilemeyiz. Ama her şeye rağmen SEN benimle misin?

düğün hazırlıkları

7- Evlendikten sonra da hayallerinin peşinden gidecek misin?

Evlilik her şeyin sonu ve yeni bir senin başlangıcı olmamalı. Seninle ilk buluşmalarımızda hayalini kurduğun şeyler artık senin değil ‘bizim’ hayalimiz. Ve ben evlenince hayallerine devam edeceğinin sözünü almak istiyorum senden…

8- Ve son soru; beni ömür boyu seveceğine söz verir misin?

İlk günkü, hatta ilk karşılaşmamız gibi. Evlilik aşkımızı öldürmesin, aramızdaki aşk ateşi her zaman yeni kıvılcımlar doğursun istiyorum. Bana söz ver, beni hep sevecek misin?

Hep şikâyet ederdin çok soru sormamdan… Ama şimdi sormadım bak; yazdım 🙂 ‘Ben’ olarak geçirdiğim son günler… Artık önümde koca bir ömür ‘biz’ olacak. Ben seninle her şeye hazırım. Belki değirmende  yanacağım döne döne, belki de mutluluk sarhoşluğum dillere pelesenk olacak… Bildiğim bir tek şey var; yolun sonuna kadar seni seveceğim ve buna söz veriyorum…

Şimdi sıra sende! Cevaplamaya istediğin sorudan başlayabilirsin. Süren; aşkın ve hayal gücünle sınırlı…

Bir ömre ‘evet’ benden, sende ne haber aşktan? 😉