Farketmeseniz de Mutsuz Bir İlişki Yaşadığınızın 6 İşareti!

Belki alışkanlık, belki ‘aşka yapışkanlık’. Belki yılların eskitemediği, belki de “Bu saatten sonra zor” çaresizliği… Sebep her neyse, bu aralar ilişkinizde eski heyecanınız olmayabilir. Hatta siz hiç fark etmeden, pek çok işaret mutsuz bir ilişki yaşadığınızı da çağrıştırıyor olabilir. Peki nedir bu işaretler? İsterseniz şöyle güzel bir Türk kahvesi eşliğinde konuşalım hem de bitter çikolatalı!

ask-iliskiler

1- Sabah ilk aklınıza gelen ile akşam son çıkan artık ‘o’ değilse; hayat gailesi ya da bırakın gaileyi pek çok sıradan mevzu bile onu düşünmenizi engelliyorsa, eski heyecanınız kalmamış olabilir.

2- Onunla birlikteyken bir an önce eve dönmek mi istiyorsunuz? Rahatınıza eskisinden daha mı düştünüz? Onunla buluşmak ‘Amaan bulur giyerim bir şeyler.’ tadında olmaya mı başladı? Hmm bunu bir düşünelim.

3- ‘Sen’ olmaktan mutlu değil misiniz? Kendinizi eskisinden daha fazla yargılıyor ve mutsuz olma sebebinizi bulmak için suçu kendinizde arıyorsanız, bu da durumları görmezden gelip yoksaymak istediğinize işaret edebilir.

4- Onsuz hayat sizi korkutmuyorsa… Eskiden ‘Sensiz ben nefese alamam’ arabeskindeyseniz ve ruhunuz buram buram aşk kokuyorken, şimdilerde biraz daha umursamaz hallederseniz, belki de eski heyecanınız günden günü sizle vedalaşıyor olabilir ki aman dikkat buna aşkın yerini alan ‘alıkşanlık’ günleri diyoruz…

5- Alışkanlık mesajları… Her sabah atılan mecburi günaydın, her öğlen atılan ‘N’aptin?’ sorusu ve günü ‘İyi geceler’ ile bitiren zaruri mesajlar… Eğer mesaj atmayı içinizden değil ilişki adetinden yapıyorsanız alışkanlık evresine geçmiş olabilirsiniz.

6- Eski günleri düşünüz olduysanız… Durup durup ilk tanışma anınızı, ilk buluşmanızı, o tatlı günleri anar olduysanız ve geçmişe özlem duyuyorsanız bu elbette ilişki kötü gidiyor demek değil ama görünen o ki heyecanı biraz kaçmış gibi sanki…

Bunlar elbette ‘kesin’ değil ‘afaki’ duygular. Ancak içlerinden biri bile kafanıza yattıysa ve gerçekten ilişkinizi sonlandırmak yerine kurtarmak istiyorsanız taşın altına elinizi koymaya çekinmeyin. İlk adımı atmak cinsiyet göz etmez; mühim olan aşk yolunu bulabilmektir hem…

Sizce de öyle değil mi? 🙂