İşiniz mi Eşiniz mi?

İşimiz ve özel hayatımız arasındaki dengeyi kurmak çoğu insanın zorlandığı bir durum, işimiz iyi gitse ilişkimiz kötü gidiyor, ilişkimiz iyi olunca da işimizde kötü şeyler oluyor. Peki, aynı anda hem işini hem de eşini sevmek mümkün mü?  İlla ki birinden birini seçmeli miyiz? Yoksa aşkı için işini bırakan fedakâr kadın mı olmalıyız? İşte iş ve özel hayatınızı dengede tutmanıza yaracak altın değerinde tavsiyeler;

kadin-erkek

Birlikte kaliteli zaman geçirmek

Kulağa klişe gelse de aslında en önemli kurallardan biri bu. Şöyle düşünün ilişkinize gün içerisinde ne kadar zaman ayıracağınızı belirlemeniz ardından ilişkinizi düşünmeyi bırakmanız, günlük ev rutininize, işinize dönmeyi kolaylaştıracaktır. Zamanı kendiniz belirleyin ve tam anlamıyla keyfini çıkarın.

iliski

Biz günü yapmak

Hafta boyunca tüm enerjinizi işinize verdiniz, çok yoğun bir iş temponuz olsa da haftada bir gününüzü tamamen ilişkiye ayırmalısınız. İşinizi ya da diğer konuları düşünmeden baş başa bir gün geçirmelisiniz. Twitter, Facebook, Youtube, E-mail ise tamamen yasak. İlk zamanlar biraz garip gelse de sonra bu günü iple çekeceksiniz.

kadin-erkek-iliskisi

İşinizi partnerinizle konuşmak

Günlük, haftalık ve hatta aylık iş planlarımızla ilgili kısa bir bilgilendirme yapmak, ilişkide olduğumuz insanların da kendilerini buna göre hazırlamasını sağlayacaktır. Yani eğer birkaç gün sonra zorlu bir toplantıya gireceğinizden sevgilinize bahsederseniz, akşam eve geç gittiğinizde geç kaldığınız için sorun yaşamazsınız. Karşılıklı olarak birbirinizi iş programınız konusunda bilgilendirmek, birbirinizin zamanına duyduğunuz saygıyı da gösterir.