“İzin Ver Açıklayayım”: Sevgilinizle Tartışırken Yıpranmamanın 5 Yolu

Aşk bu, kalpte durduğu gibi duramayabiliyor. Her şey yolunda giderken bile araya ne zaman bir nifak tohumunun gireceği belli olmayabiliyor. Bazen üçüncü şahısların ilişkinizi gereksiz meşguliyeti, bazen sevgilinizin değiş(e)meyen huyları ya da bazen sebepsiz bir trip… Konu fark etmiyor olsa da tahribat acı verebiliyor. Sevgilinizle tartışırken eğer imkanınız varsa şunları bir dener misiniz, faydası olabilir!

1- Şimdi bu söyleyeceğimiz size hariçten gazel gibi gelse de emin olun işe yarıyor. Kavga anında dilinizden istemsizce bir şey çıkmaması için 10’a kadar sayın içinizden. Etkili olacaktır.

8_mart_kadınlar_günü

2- Kavganın ortasında ona bir ‘dur’ sinyali göndermeyi deneyin. Bu komik bir sözcük olabilir ya da ikinizin de tebessüm edeceği bir şey… Buradaki amaç, kavgayı alttan almak ve gerginliği büyütmemek. Haklı da haksız da olsanız…

aşk

3- Kazanmaya çalışmayın. Haklı olabilirsiniz ama illa kazanıp kendinizi haklı durumuna çıkarmak için olayları abartmayın. En büyük tepki tepkisizlik olduğu gibi en büyük çığlık da sessizlik olabilir.

ask

4- Sevgilinize sarılın! Sarılmanın çok etkili olduğunu ve pek çok negatifliği aldığını şu yazımızda paylaşmıştık. Önce bir göz atın isterseniz. Sarılma terapisi denen bir gerçek var şu hayatta 🙂

aşk

5- Doğru ortamı yakalayın. Eğer açsanız örneğin ya da mesela çok gürültülü bir yerde tartışıyorsanız bu, tansiyonu otomatik olarak yükseltecektir. Mümkünse hemen sakin bir yere geçin, açık hava ideal. Sinirleriniz de düzelecektir.

ask-iliskiler

Tartışmak üzücü de olsa ilişkinin fıtratında olabilir maalesef. Derin nefesler diyelim, aman sakınlar diyelim, her ne olursa olsun aşk kazansın diyelim ve yazımızı noktalayalım.

Daha durun, pek çok konu yazılmak üzere bizi; okunmak üzere değerli gözlerinizi bekler.

Bakalım ilerleyen günler bize neler gösterecek…

Aşkla kalın 😉