Kadın ve Erkeklerin Farklı Yaptığı 6 Şey

Evet, her ne kadar kadın ve erkek eşitliğini sonuna kadar savunuyor olsak da bazı durumlarda bariz farklarla karşılaşmıyor değiliz. İlişkiler mesela. Kadınların duygusal bulduğu ne varsa erkeklerin ketum durması da bunun en iyi örneği. Hatta bakın şu yazımızda erkeklerin bir şey derken aslında neyi ima ettiğini kaleme almıştık. 🙂

Ve fakat bugünkü konumuz daha günlük hayattaki farklılıklar. Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyoruz ama bunları kadınlar ve erkekler farklı yapıyor!

1- T-shirt’ü çıkarırken erkekler sırttan, bayanlar ise aşağıdan yukarıya çıkarıyor. Şöyle bir bakın, fark ettiniz mi? 🙂

t-shirt

2- Bir erkeğe elini göstermesini rica ettiğinizde o hemen size avuç içini açar. Oysa bir kadına bunu teklif ettiğinizde elinin üst yüzeyini gösterir, avuç içini değil. Çoğu araştırma böyle sonuçlanıyormuş nedense.

el-kremi

3- Erkekler top fırlatacakları zaman ellerini yukarıya kaldırıp başlarının üstünden atarlar, kadınlar ise topu aşağıdan yukarıya doğru atarlar. Sebebi? Kim bilir!

top_oynayan_cocuk

4- Erkekler esnerken yumrukları ile ağızlarını kapatırken, kadınlar avuçiçlerini kullanır.

esnemek

5- Kadınlar bacaklarını çarpraz yaparak otururken, erkekler bacaklarını yayar.

kadin_erkek_farki

6- İlginç ama erkeklerin konsantrasyonları kadınlara göre daha düşük olabilir. Örneğin bir erkekle tıraş olurken konuşursanız kendini kesme ihtimali yüksek olabilir çünkü tek bir kanala konsantredir. Ancak kadınlar aynı anda birden fazla işi yapabildikleri için daha yüksek konsantrasyona sahip olabilirler.

tiras-sonrasi-bakimi