Kararsızlar Buraya: Sevgililer Günü Hediyesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sevgililer Günü, bazen tartışmalara sebep olsa da bu sevgi dolu gün için tüm çiftler; kendine göre hazırlanmaktan zevk alır. Eğer ki siz de o çiftlerden biriyseniz ve günün heyecanı size sarmaya başladıysa aklınızda sorular da uçuşmaya başlamış demektir. Sevgilinize nasıl bir sürpriz yapacağınız, ona nasıl bir hediye almanız gerektiği gibi konular aklınızı epey meşgul ediyorsa sizi satırlarımızın devamına davet ediyoruz.İşte Sevgililer Günü hediyesi hakkında size yardımcı olacak detaylar…

  • Manevi Değere Önem Verin

Sevgililer Günü için “Bunlar kapitalizmin oyunları…” diye düşünebilirsiniz; fakat bunun yarı yarıya haklı bir düşünce olabileceğini göz önünde bulundursanız iyi edersiniz. Her ne kadar bugün kişiye özel olmasa da sevgililerin birbirini hatırlaması kabul edelim ki güzel bir davranıştır. O halde bugünü fazla kutsallaştırmadan maddi değil de manevi değeri yüksek hediyelerle kutlamayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle kapitalizme hizmet etmeden sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz, hoş olmaz mı hiç?

  • Küçük Olması Avantaj Olabilir

Hediye konusunda her zaman büyük boyuttaki seçimlerin daha iddialı olduğu, sevgiyi daha iyi nitelendirebileceğini düşünürüz; ancak durum aslında daha inceliklidir. Hediye almak aslında karşı tarafın sizi hatırlamasına araç olacak bir detaydır, o halde sürekli hatırlanabilmek için hediyenin mümkün olduğunca taşınabilir özellikte olması iyi bir fikir olabilir. Ona minik bir hediye alarak sevdiğinizin her an yanında olabilmeniz hem ona hem de ilişkinize güzellik katabilir.

  • Özgün Olun

Sevgililer Günü zaten yeterince sıradan bir gün, ama mademki kutlamak istiyoruz o halde hediye konusunda biraz özgün olmak inanın her iki tarafa da şahane gelecektir. Kırmızı tek gül, pelüş bir oyuncak gibi klasik hediyeleri hepimiz biliriz; ancak siz bu kez ezberler dışında tamamen sevgilinize ve ilişkinize özel bir hediye düşünürseniz günün güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin; sadece ikinizin arasında geçen, sadece ikinizin bildiği bir anıya ait küçük bir detayı hatırlatacak hediye, şahane tercih olabilir.

  • Onu Tanıyın

Sevgililer Günü denince herkesin aklına gelen ezbere hediyeleri unutun. Sevgilinizin sevdiklerini iyice tahlil edin ve buna göre bir hediye seçimi yapın. Sevgilinizin zevklerine hitap eden, onun seveceğinden kesinlikle emin olduğunuz nokta atışı bir hediye ile onu ne kadar önemsediğinizi belirtip size tekrar âşık olmanızı sağlayın.

  • Sunuma Dikkat Edin

Şöyle düşünün; harika bir yemek hazırladınız ancak özensizce, sadece tabağa koydunuz. Bunun etkisi nasıl olur? Peki ya o harika yemeği, güzelce süsler sunumuna özen gösterirseniz karşı tarafın hem gözlerine hem damağına hem de kalbine hitap etmez misiniz? O halde sevgilinize sadece hediye vermeye değil hediyeyi nasıl vermeniz gerektiği konusuna da yoğunlaşmanız gerektiğini unutmayın. Sıcacık bir sarılma, ufak bir öpüş ile sunduğunuz küçücük hediyenizi dünyanın en güzel hediyesi haline getirmenin mümkün olduğunu unutmayın.

  • Emek Verin

Sevmek ve sevilmek zaten emek vermektir, o halde bu özel günü kutlamak için seçeceğiniz hediye konusunda da emek vermeniz gerekir. Ona en özel ve anlamlı hediyeyi bulabilmek için gerekirse kilometrelerce yürüyün, bu konuya günlerce kafa yorun. Sevgilinizin sevdiklerine göre gerekirse onun için vitrinlere bakın, sahafları gezin; ama mutlaka emeğinizle şahane olacak o hediyeyi bulun.