Not: Seni Seviyorum…

Aşkını içinde yaşayıp küçük platonik dağları yaratanlardan mısınız yoksa o dağlara haykırarak Leyla ve Mecnun’un 2015 versiyonunun başrol oyuncularından mı? Her aşığın kendi ‘Seni Seviyorum’ deme biçimi farklıdır; bu ‘biçim’ olayına bizim de 1-2 kelamımız olacak. Karşınızdakinin size olan hislerini anlamanın pek çok yolunu derledik sizin için, üstelik hiç ‘seni seviyorum’ demeden. Peki, ama nasıl? İşte sizi kürekle değil yürekle seven bir aşığın, kendini ele veren 9 davranışı…
aşk
1- “Yarın sabah kar geliyormuş, sıkı giyin!”
Kalp Anlamı: Sakın üşüme sevdiceğim. Üşürsen hasta olursun ve ben senin yataklara düşmeni istemiyorum. Seni ve sağlığını önemsiyorum, hep iyi ol istiyorum.
Not: Seni Seviyorum…
2- “Toplantıda başarılar!”Kalp Anlamı: Her dediğini önemsiyorum ve unutmuyorum. Önemli günün, önemli günümdür. Seni her konuda destekliyor ve başarılı adamın arkasındaki ‘O’ kadın olmak istiyorum.
Not: Seni Seviyorum…
ilişkiler
3- “İstersen annenin doğum günü için hediye seçmene yardımcı olabilirim?”Kalp Anlamı: Annen annem olsun 🙂 Sadece sana değil hayatınla ilgili her şeye önem veriyorum. İnceden evliliği düşünmüyor da değilim hani. Annene, hediyeyi birlikte aldığımızı söylersen belki benim kim olduğumu merak eder. Etmez mi?
Not: Seni Seviyorum…4- “Hafta sonu için sana bir sürprizim var!”Kalp Anlamı: Bknz madde 1-2-3. Seni önemsediğimi söylemiştim. Mutlu olmanı sağlayacak ya da seni kendime daha çok bağlayacak şeyler için derin mesai harcıyorum haberin olsun. Sevdiğin şeyleri düşünüyorum, seni şaşırtmanın yollarını arıyorum. Üstelik bunu yaparken hiç yorulmuyorum.
Not: Seni Seviyorum…

5- “Görünce aklıma geldin. Geçen hafta bahsetmiştin; beğenirsin diye düşündüm.”

Kalp Anlamı: Aklımdan çıktığın mı var sanki? Her dakika seni düşünüyorum. Karşılaştığım şeyler tesadüf değil, ben bizzat arayıp buluyorum onları. Söylediğin şeyleri kulağımla değil kalbimle dinliyor, aklıma not ediyorum. Çünkü hayatında genel geçer değil ‘gelir kalır’ olmak istiyorum.
Not: Seni Seviyorum…

6-  “Çok mu yoğunsun 🙁 Senin için yapabileceğim bir şey var mı?”

Kalp Anlamı: Yahu ne anlarım ben hesaptan, kitaptan. Ama hiç çaktırmam. Neden? Çünkü işlerini üzerime alırsam seni bir nebze olsun rahatlatmış olurum. Hem belki böylelikle  bana daha çok zaman ayırırsın. Seninle vakit geçirmeyi çok istiyorum. Tamam, iyilik meleği değilim belki ama tam bir yardımseverim!
Not: Seni Seviyorum…

seni seviyorum

7- “Senin için yaptım bu keki… Umarım beğenirsin…”

Kalp Anlamı: İşte bu sefer bendesin! Kalbine giden yol midenden geçiyorsa ki bu adettir, geçer o halde doğru adresteyim. En sevdiğin keki kendi ellerimle yaptım. Bugün kek yapan yarın ne tarifler yapar artık sen düşün.
Not: Seni Seviyorum…

8- “Tık tık: İlaç saati! :)”

Kalp Anlamı: Seninle ilgili her detaya hakimim. Sevdiğin yemekten, toplantılarına, önemli günlerinden ilaç saatine… Hayatımın merkezinde umarım keyfin yerindedir…
Not: Seni Seviyorum…

9- “Olsun…”

Kalp Anlamı: Sana kırıldım, evet çok kırıldım. Ama ben senden değil, sana kırılmaktan vazgeçtim. Şimdi susuyor ve sadece ‘olsun’ ile yetiniyorum ama unutma; bir kadın susuyorsa, her zaman vazgeçtiği ya da karşı tarafın hatasını anlamasını beklediğinden değil; gözünde ilâhlaştırdığı sevgiliyi/sevgiyi bir anlık öfkeyle kırmaktan hâlâ korktuğu için susuyordur.
Not: Seni Seviyorum…

Şimdi ‘O’na iyi bakın, yürekten sevginize nasıl cevap verdiğine, tepkilerine, gözlerine… Eğer bir ışık görüyorsanız, o ışığa ulaşmak için gerekirse kaşıkla maden kazın. Ancak yolun sonu karanlıksa bırakın kaşık sadece çayınızı karıştırsın; aklınızı, kalbinizi ya da hayatınızı değil. Düşünme sırası şimdi sizde; karşılığı olmayan aşk zehrini bir dikişte içmeyi mi tercih edersiniz yoksa o aşka giden tüm zehirleri yok etmeyi mi?

Belki de aşka giden her yol mübah, çekilen her çile ileride çocuklarınıza anlatacağınız bir ‘mizah’ olacaktır; siz ne dersiniz? 😉