Dünyanın En Neşeli Hayvanı Quokka’dan 7 Mutluluk Tüyosu

Quokka… Dünyanın en neşeli hayvanı… Aslında minnoş bir kanguru, ağaç kangurusu olarak da geçiyor. Onu bu kadar popüler yapan, daima gülümseyen surat ifadesi. Eğer bu aralar canınız sıkkınsa ve sizi çikolata şelalelerine atsalar bile mutsuz olacak bir şey buluyorsanız Quokka size #iyigelecek.

İşte dünyanın en mutlu hayvanına ait fotoğraflardan çıkardığımız 7 mutluluk…

1- Quokka Der ki: “Sizi çekemeyenlere vereceğiniz en güzel cevap onlara daima gülümsemektir.”

gülümsemek

2- Quokka Der ki: “Bir insanı güzel yapan en önemli silah, öz güvendir. Daima bir duruşunuz olsun, insanı kendine hayran bırakan… Öz güven, insanoğlunun giydiği en güzel giysilerden biridir.”

Quokka

3- Quokka Der ki: “Sizi ilgilendirmeyen konulara burnunuzu ne kadar sokarsanız, kendinizi o kadar riske atarsınız. Dedikodudan uzak durun, bırakın fesat kalpler kendi dillerinde dolansınlar!”

ağaç_kangurusu

4- Quokka Der ki: “Mutlu ya da mutsuz olmanız başkalarının tekelinde olmasın. Siz önce kendiniz mutlu olun. Tek başınıza da çok güçlüsünüz, yürümek için desteğe ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey ‘kendinizsiniz’. Unutmayın ya çaresizsiniz ya da çareSİZsiniz!”

kanguru

5- Quokka Der ki: “Ne olursanız olun, daima kendiniz olun. Başkalarının giydiği maskelerden uzak durun, sizin en değerli maskeniz kendinden emin duruşunuz. Daima kendiniz olun!”

özçekim

6- Quokka Der ki: “Küçük şeylerle mutlu olmayı öğrenin. Sizin için sıradan olan şeylerin başkaları için lüks olduğunu unutmayın ve ona göre yaşayın. ”

kanguru_çeşitleri

7- Quokka Der ki: “Rüyanızda bile olsa gülümsemeyi ihmal etmeyin. Çünkü gülümsemek, en açılmaz denilen kapıların bile sihirli dokunuşudur.”

uyurken_gülümseyen_hayvan

Dünyanın en neşeli hayvanı ünvanını aldıysa, bir bildiği vardır herhalde. Kendi iç sesimizin yeterli gelmediği zamanlarda bazen ‘bir küçüğe’ danışmak da gerekebilir; bu ‘küçük’, kanguru olsa bile!

Hayat güzeldir de belki ona gösterdiğimiz ilgi tam yetmiyordur, ne dersiniz bardağın dolusuna mı odaklansak biraz da? 😉

Quokka’dan sevgilerle…