Seni Sevmemin 14 Nedeni

Her zaman şunu söyleriz “Güzel şeyler paylaştıkça güzelleşir.” Peki neden, sevdiğimiz insanla onu sevdiğimizi paylaşmayız da sevmeye içten içe devam ederiz? Gösterilmeyen sevginin değeri var mıdır? Dokunarak, söyleyerek; hatta haykırarak söylenilmeyen sevgiler belirsizliğe gömülüp gitmez mi?
Gelin, bu yılın Sevgililer Günü’nü sevgilinize hediye almanın yanı sıra ona söylemediğiniz tüm sevme nedenlerinizi cesaretle dile getirmeye adayın.
Her ne kadar bir insan nedensiz de sevilebilir olsa da mutlaka onu neden sevdiğinizi açıklayabilecek, daha da önemlisi ona muhteşem hissettirecek duygularınız vardır. Yok mu diyorsunuz? O zaman bu satırlarımıza bir göz atın deriz.

Sevme nedenlerinizi hatırlamanıza yarayacak, bir insanın bir insanda sevmeye değer gördüğü tüm detayları yazımızın devamında derledik. Sizin de sevgilinize acilen söylemeniz gereken, işte o güzel nedenler:

1. Harika Bir Gülüşün Var…

Sıcacık, içten bir gülümsemenin yakışmayacağı bir insan sanıyoruz ki yoktur. Kalpten yakalama becerisine sahip o gülüşlerin âşık edemeyeceği insan da pek tanımıyoruz.
Onu neden seviyorsunuz bir düşünün; ona belki de gülümsediği an deli gibi âşık oldunuz? Onun o “eşsiz” olarak nitelendirdiğiniz, tüm üzüntülerinizi unutturan, dünyanın ağır tüm yüklerini üzerinizden bir tebeşir tozuymuşçasına uçurduğunu düşündüğünüz o gülüşün güzelliğini neden ona da tasvir etmeyesiniz? Hadi, daha fazla beklemeyin ve gülüşünü sevdiğiniz sevgiliye bunu en güzel sözcüklerle dile getirin!

2. Her Zaman Yanımdasın…

Sevmek, bazen de sorgusuzca yanında olmak değil midir? Onun size ihtiyacını olduğunu öğrendiğinizde “Neden ihtiyacın var?” diye sormak yerine derhal yardımına koşmak, faydası olmasa dahi yanında sessizce durmaya gönüllü olmaktır; ne dersiniz? “Evet, bu tam olarak bizim ilişkimizi anlatıyor, biz her zaman birbirimizin yanında koşulsuzca var oluruz.” diyorsanız 14 Şubat bunu ona tekrar hatırlatmak için harika bir gün!

3. Ortak Zevklerimiz Var…

Sevdiğiniz insanla hayata aynı pencereden bakmak, onunla aynı dili konuşmak kadar değerli pek az şey vardır şu hayatta. Eğer ki bunu yakaladıysanız asla kaybetmemek için sevgilinize bunun güzelliğini her fırsatta dile getirmelisiniz.
Aynı mizah anlayışına sahip olmak, aynı kitapları okumaktan zevk almak, aynı filmlere karşı heyecan duymak, kısacası aynı ruha sahip olmanın onu sevmek için yeterli bir sebep olduğunu Sevgililer Günü’nde ona güzelce ifade ederek en değerli hediyenin bir arada oluşunuz olduğunu hatırlatın; bu ikinize de iyi gelecektir.

4. Farklılıklarımızı Dengeliyorsun…

Aşk, elbette ki tamamıyla aynı olabilmek değildir; boşuna dememişler değil mi “Zıt kutuplar birbirini çeker.” diye. Önemli olan fikir ayrımlarını birbirini kırmadan dengeleyebilmek ve ortada buluşabilmektir. Siz bunu başaran sevgililer olmayı seçmişseniz zaten birçok şeyi hak etmişsiniz demektir. Hadi, bu Sevgililer Günü’nde ona da bu güzel detayı hatırlatın!

5. Uyumluyuz…

Aşk demek, her anlamda bir uyum da demektir. Kimi zaman ten, kimi zaman yaşanmışlıklar, kimi zaman seçimler ve daha birçok basit görünen detayın uyumu sevgilinize tekrar tekrar âşık olmaya yetebilir. Hadi durmayın, bunu ona da söyleyin!

6. Eğlenebiliyoruz…

Birbirine âşık çiftler güzeldir, birbiri ile eğlenceli zaman geçirebilen âşık çiftler ise şahanedir! Siz hayattan zevk almayı bilen, birlikte ağız dolusu kahkahalar atabilen bir çiftseniz bunun gülümseten değerini tekrar hatırlatmak için en uygun zaman 14 Şubat olabilir!

7. O Güzel Sohbetin…

Hoş bir sohbet, kötü geçen bir günü güzelleştirmeye yeter, bu sohbeti aşk dolu hitaplarla tamamlamaya çalışan sevgili ise bir ömrü güzelleştirmeye yeter! Ona âşık olma nedenlerinizden biri de onun güzel muhabbetiyse sıradaki muhabbetinizde bu başlığı bir işleyin deriz!

8. Kaybetmekten Korkuyorsun…

Her ilişkide olması gereken ve dozunda olduğunda ilişkinin saygı çerçevesi içerisinde devam etmesine yardım eden bir detay olan kaybetme korkusu; sizin ilişkinizde de mevcutsa oldukça şanslısınız demektir. Ona âşık olmanıza yetecek bu güzel detayı onunla da paylaşın. “Beni kaybetmekten korkuyorsun, birbirimizi kaybetmekten korkuyoruz ve bu bizi daha tutkulu bir âşık yapıyor!” demek hiç de zor değil, ne dersiniz?

9. Değerli Hissettiriyorsun…

Bir ilişkide değersiz hissetmek kadar kötü, değerli hissetmek kadar muhteşem bir his yoktur. Eğer ki sevgiliniz size daima değerli hissettiriyorsa bu 14 Şubat’ta sıra sizde! Bu kez siz ona değerli hissettirmek için bunu güzelce dile getirin ve aşkınızı katlayın!

10. Sevgi Dolusun…

Hayatta olan her duruma, her insana karşı sevgi çerçevesinden bakabilmek son derece önemlidir. Sevgiliniz aşktan bağımsız olarak dünyaya karşı da sevgi dolu biriyse bunu ona söylemek için daha fazla beklemeyin!

11. Kıskanıyorsun…

Kimileri inkâr etse de âşık olan herkes, birazcık kıskanılıp gururunun okşanmasını ister. Mantıklı olan ve dozu ayarlanabilen kıskançlık, her ilişkiye heyecanlı bir güzellik katar. Eğer siz de aynı fikirdeyseniz ve sizi makul miktarda kıskanan bir sevgiliniz varsa ona sıkıca sarılıp bundan mutluluk duyduğunuzu dile getirin.

12. Yardımcı Oluyorsun…

Biliyorsunuz, hayat müşterek. Size tüm işleriniz için elinden geldiğince yardım eden bir sevgiliniz varsa bunun güzelliğini ve bundan ne denli mutluluk duyduğunuzu ona belirtin. Böylece siz de aşkınızın daha nitelikli olmasına yardım edin.

13. Bencil Değilsin…

İlişkilerin yürümesinde rol oynayan önemli özelliklerden biri de tarafların empati yeteneğine sahip olup bencil davranmamasıdır. Eğer ki sizin sevgiliniz de bu özelliğe sahipse ona âşık olmakta haklısınız demektir, peki bunu neden o da bilmesin? Hadi bu Sevgililer Günü’nde bu sevme sebebinizi de ona söyleyin!

14. Özel Günlerimizi Hatırlıyorsun…

Kimi zaman özel günlerin pek de önemli olmadığını söylesek de hatırlanmak her daim hoş hissettiren bir davranıştır. Eğer ki sevgiliniz özel günleri asla unutmuyorsa ve bu özelliğini çok seviyorsanız sıradaki Sevgililer Günü’nde önce davranıp bu kez siz onu önce kutlayın ve en çok da özel günleri unutmamasını sevdiğinizden bahsedin.

İnanın aşk, sıraladığımız tüm sebepleri ona karşı söylemeye değer! Bu 14 Şubat Sevgililer Günü’nü her zamankinden daha cesur ve daha aşk dolu geçirmeniz dileğiyle…