Sevgililer Günü’nü Yalnız Geçireceklere 7 Öneri

Sevgililer Günü’nün yaklaştığı dönemde sevgilisi olanlar “Ne hediye alsak, o güne özel ne planlasak?” telaşı yaşarken sevgilisi olmayanları da buruk bir his kaplar. Sıradaki yazımızın içeriğini yalnız olduğundan üzgün olanlar için derledik.

Sevgililer Günü’nü yalnız geçirecek kırık kalplere, kendiyle mutlu olanlara ya da olmaya çalışanlara işte 7 öneri…

1.Duygularınızla Barışın

Sevgililer Günü yaklaşırken etrafta gördüğünüz mutlu çiftler, size yalnızlığınızı hatırlatıp mutsuz hissettiriyor olabilir. Öncelikle bu duygunun gayet doğal olduğunu kabullenip duygularınızı saklamaktan vazgeçin. “Bu Sevgililer Günü’nde yalnız ve mutsuz olabilirim, ancak gelecek yıllardan umutluyum” diyerek geleceğe ve olumlu düşüncelere odaklanın.

2.Sevdiklerinizle Geçirin

Kim demiş Sevgililer Günü sadece sevgilisi olanların ya da evli çiftlerin kutlayabileceği bir gündür diye? İçinde bolca sevgi olan bugünü hayatınızda yer alan en sevdiğiniz insanlarla neden kutlamayasınız? Unutmayın, bugün aslında etrafınızdaki tüm canlılara sevginizi gösterebilmek için bir fırsattır ve bu fırsatı en sevgi dolu şekilde geçirebilmek elinizdedir.

3.Plan Yapın

Sevgililer Günü’nü yalnız geçirmekten son derece mutsuzsanız bugünü mutlu hale getirecek bir plan hazırlayın kendinize. Mesela; uzun zamandır ertelediğiniz bir yeri gezmek, sinemaya gitmek, konser izlemek, yeni bir aktivite denemek daima ruha iyi gelen planlardandır. Size en yakın gelen seçenekleri derleyin ve kendinize özel bir gün yaratın. Tek başınıza da keyifli ve özel bir gün geçirebileceğinizi yeniden hatırlayın.

4.Kendinizi Suçlamayın

İlk kez bir Sevgililer Günü’nü tek başına geçirecek ya da hiçbir Sevgililer Günü’nü sevgilinizle geçirmemiş olabilirsiniz. Her iki durumda da kendinizi suçlamaktan vazgeçin ve durumu olduğu gibi kabullenin. İlk, en önemli hatta en gerçek ilişkinizin kendinizle olduğunu unutmayın ve kendinizi daima şefkatle kucaklayın.

Sahur Sofrası

5.Yemeğe Çıkın ve Hediye Alın

Evet, bunlar için de bir sevgiliye ihtiyacınız yok ve kendinizi şımartmanın tam zamanı! Uzun zamandır tatmak istediğiniz yeni bir lezzet varsa 14 Şubat’ta bu lezzetin şehirde yapıldığı en iyi restorandan kendinize güzel bir rezervasyon yaptırın. Yemeğinizin tadını çıkardıktan sonra kendiniz için küçük bir hediye turuna çıkın. Mesela almak istediğiniz o elbise için bu kez paranıza koyarak kendinizi şımartın.

6. Çikolata Yiyin

Sevgililer Günü’nü yalnız geçirdiğiniz için mutsuzsanız çikolata yemek işe yarayabilir! Mutluluk hormonlarını daima harekete geçirebilen bir özelliğe sahip çikolatadan bu özel günde bolca yararlanabilir, şehrin en güzel çikolatacısına bir uğrayabilirsiniz.

7.Masaj Seansı Ayarlayın

Kendinizi şımartmanın en şahane yollarından biridir masaj. Öyle ki yalnız geçirilen Sevgililer Günü’nün dahi tüm stresini yok edebilir. Hadi, kendinize tam da 14 Şubat’a güzel bir masaj seansı ayarlayın. Masaj koltuğuna yayılın ve kendinizi güzel düşüncelere ve rahatlamaya teslim edin.