Sizi Mutsuz Eden İnsanla Baş Etmenin 5 Etkili Yolu!

Şimdi haklı olarak diyeceksiniz ki beni demorilize eden insanla neden aynı ortama gireyim ki? Haklısınız haklı olmasına da ya aynı yerde çalışmak ya da yaşamak zorundaysanız? Katlanmak zorunda olduğunuz bir ev arkadaşı da olabilir, yeni bir iş bulana kadar çalışmak zorunda olduğunuz ofis de olabilir ve hatta işi büyütelim bu, her sabah karşılaşmak zorunda kaldığınız komşunuz bile olabilir. Kimse mükemmel değildir tamam ama bazıları da ekstra sinir bozucu olabiliyor laf aramızda. İşte böyle durumlarda, hemen yükselip ona istediğini vermek yerine biraz daha sakinleşip sessizliğinizle onunla baş edebilirsiniz. Nasıl mı? Bi’tık aşağıya alalım sizi…

1- Hemen savunmaya geçmeyin!

Önce bir dinleyin. Karşınızdaki insan zaten muhtemelen sizi kışkırtmayı kurmuştur kafasında. Ona istediğini vermeyin. Bunun için yalnızca 5 saniyeye ihtiyacınız var; derin nefes alın ve 5 saniye sayın içinizden. Bu sizi rahatlatacaktır.
ofis

2- Gözlerinin içine bakın!

5 dakika sonra kavga çıkacakmış gibi değil; söylediklerinden korkmuyorum dercesine bir bakış o. Yalan söyleyen insan gözlerini kaçırır, siz dimdik bakın yüzüne ve gizleyecek ya da çekinecek bir şeyiniz olmadığını ona beden dilinizle anlatın.
goz_kurulugu
3- Misilleme yapmayın!

Misilleme ile işe başlamayın bu hata olabilir. Sen de bunu dedin, ben de bunu dedim diye misilleme yapmak yerine derdinizi tane tane anlatın. Tansiyon yükselmesin, sakin.
mutsuz
4- Yoksayın!

Derseniz ki onu deli edeyim, o halde yoksaymayı deneyin 🙂 O konuşurken siz başka şeylerle uğraşabilirsiniz mesela. Ona ‘seni kale almıyorum’ mesajı vermek için iyi bir yöntem olabilir.
erkekler-hakkinda
5- Sözleri kalbinize almayın!

O sözlerin kalbinize yönelik olmasına izin vermeyin. Karşınızdaki insanın birebir sizinle sorunu. Sözlerini sonradan kendinize dert etmeyin. Çünkü canınızı acıtmak için bir söyleyecekse baştan söylemeyi tercih edecektir.
kadın_erkek_ilişkileri

Hayatta böyle insanların da var olduğunu unutmayın. Evet, biz de isteriz bütün dünya buna inansa, birlik olsa, hayat bayram olsa ve uzansak sonsuza… Ama hayaller ve hayatlar işte. Siz yine de dik tutun kalbinizi, başınızı ve meyve vermeye devam edin; gerisi zaten çorap söküğü 😉