Yanından Uçarak Kaçmanız Gereken 6 Sahte İnsan Tipi

Tamam uçarak demeyelim, abartmayalım ama kaçın yani vaktiyle. Etrafımız ne yazık ki sahte insanlarla dolu, siz isteğiniz kadar iyi olun, dürüst olun illa ki çıkıyor karşınıza böyle tipler. Şanslıysanız kısa sürede görürsünüz gerçek yüzünü. Ama bazı yüzler var ki saklar kendini, gizler benliğini. İşte böyle durumlarda bazı minik mimikler, hareketler, düşünceler ve hitap tarzları kendini belli edebiliyor bu sinsi tiplerde. Gelin şu davranışlara göz atalım.

Sahte insan;

1- Sıradan kişilerin değil yalnızca ‘güçlülerin’ yanındadır. O derin gücün arkasındaki merhamete sığınırlar ve bu çıkarları için çok da uygundur.

yaratıcı_insan

2- İnsanların onu sevmesi için ekstra çaba harcar. Kendini sevdirecek diye atmadığı takla kalmaz. İşin ucu yine menfaate çıkıyor tabi, ne kadar çok insan o kadar çok güç.

sarılmak

3- Dedikodu yaparlar. Ama ne gıybet! Ne meyve veren ağacın taşlanmadığı kalır ne de işini iyi yapan insanlar hakkında konuşulmadık söz. Dolu insan işiyle boş insan kişiyle uğraşır misali…

kadınlar

4- Oturdukları yerden çok rahat söz verirler, astıkları astık kestikleri kestiktir. Ancak mesele icraata gelince far görmüş tavşan misali kaçışiverirler sağa sola. Adettendir yani atıp tutmak, sonrası kimin umurunda…

erkek tipleri 5

5- Gizli bir ajandaları vardır. Ufak hesapların insanı olduklarından, size yaranmak için ellerinden geleni yaparlar. Bire bin katarlar yani.

ilişkiler-ve-aşk

6- Yüzünüze hep gülümserler. Tabi o ince çizgiyi de ayırt etmek lazım. Sinsi bir gülüş ve imalı cümleler seziyorsanız aman diyelim vakitlice kaçın.

erkekler-hakkinda

Hayatta böyle tipler çok maalesef, kimi iş hayatında kimi özel hayatta. Umarız karşılaşmazsınız ama baktını çıktı karşınıza aman diyelim uzak durun; çamur, fena sıçrar!