Yaz Davetlerinde ‘Havalı’ Görünmenin 6 Yolu

Davetler, açılışlar, düğünler, partiler, yaza merhabalar, kışa hoşçakallar… Bize davet olsun, her an her yere hazırız! Yaz ayının gelmesi ile yeşillenen davetlerde havalı görünmenin yollarını araştırdık bu yazımızda. Sadeliğiniz ve duruşunuzla dikkat çekmek, çok havalı olmaz mı? 🙂

1- Cevapları hazır sorular!

Ortalama bir davette aşağı yukarı aynı sorular döner; mesleğiniz, yaşamınız, ne yediğiniz, ne içtiğiniz vs. Tam ağzınıza bir lokma kanepe atmışken şak diye gelen soruda afallamanız da davetin fıtratında var. Peki bunu nasıl önleyebilirsiniz? Cevapları önceden çalışarak! İşiniz ile ilgili havalı cümleler hazırlayıp, yaşamınız hakkında etkileyici cümleler kurabilirsiniz.

kedi

2- Politik olun!

Karşınızdakini tanımama olasılığınız varsa, keskin cümleler yerine yalın kaçışları tercih edin. Hayatınız ya da düşüncenize dair net cevaplar vermek zorunda değilsiniz, istediğiniz kadarını havalı cümlelerle karşınızdakine kolayca satabilirsiniz. Orta halli ve her şeye uyabilen bir çizgi yani. İlla düşüncenizi dikte etmek istemiyorsanız tabi.

komik kedi

3- Kıskançlıklarınızı kontrol edin!

Partiye gelenlerden biri sizden bilmem kaç küsur yaş ufak bir tanıdığınız olabilir dahası o tanıdığınızın yanında bir yakışıklı, elinde bir yüzük, kucağında bir bebek de olabilir. “Nasıl yaaa” bakışlarınızı gizlemeye çalışın ve pozitif cümlelerle sakın açık vermeyin. Evet, o nasıl evlenir de sizde daha tık olmaz o ayrı bir tartışma konumuz. Kıskançlığı yenmenin de bazı tüyoları var, hazır sizi yakalamışken şu linkte onları da verelim.

yabani-kedi

4- Dik durun!

Postür, özgüvenin önemli detaylarından biri. Ayakta da olsanız oturuyor da olsanız daima dik durun ve kamburluktan kaçının. Bakışlarınızı sağa sola ürkek değil, kendinden emin şekilde nokta atışı ile yapın. Popüler deyimle bakışlarınız ateş etsin!

kedi

5- Espri alanlarından kaçının!

Tamam çok esprili olabilirsiniz günlük hayatınızda. Ama karşınızdakini tanımıyorsanız, risk almayın deriz. En bomba espriniz kütük birinin karşında heba olmasın diye diyoruz; yazık değil mi? 🙂

esneyen kedi

6- Basit detaylara önem verin!

Ki bunların başında görgü kuralları geliyor. Şarap kadehi nasıl tutulur, tatlı kaşığı nereye konur, ne nasıl yenir ve daha pek çoğu… Bakın biz daha önce tüm bunları sofra adabı adı altında çektiğimiz birbirinden farklı videolarda ele almıştık. Bir göz atın deriz.