Zor Olsa da N’apalım: Sevgilinize Pek Bulaşmamanız Gereken 5 Durum!

İçten içe kendinizi de yeseniz, kımıl kımıl kıvransanız da, dakikalar geçmek bilmese de; sabredin, dayanın, bekleyin! Zordur biliriz, eliniz telefona gider ama ya doğru zaman değilse diye de içiniz içinizi kemirir. Bazı zamanlar vardır işte, ilişkiniz ne kadar köklü ne kadar uzun fark etmez; yine de bulaşmamanızda, sessiz kalmanızda yarar vardır.

Bugün sizin için ‘o’ durumları kaleme alasımız geldi 🙂 Bir faydası olur belki…

1- Hastaysa!

Kaçııııınnnn! Erkeklerin en karmaşık duygularından biridir bu ‘ateşten’ yanmalar. Fazla ilgi gösterirseniz bunalırlar, az ilgi gösterirsiniz “vay efendim aramadın”lar havalarda uçuşur. Ortayı tutturun, ne çok ilgili ne az  alakalı.

pancarli-oksuruk-surubu

2- İş Yerinde Sorunları  Varsa!

Eve iş getirse de getirmese de eğer bu ara iş yerinde sorunları varsa pek bulaşmamanızda yarar var. Örneğin o her zaman takıldığınız ‘kavga konusu’ sebepleri bir süre görmezden gelin isterseniz. Şimdi gergin ya, tersi pis olabilir.

bayram-sonrasi-ofise-donus

3- Ayrılmaya Meyil Ediyorsa!

Sebebi belli ya da değil, eğer bu ara ayrılık sinyalleri yolluyorsa sakın üzerine gidip de ilişkinizi kurtarmaya çalışmayın bu her zaman işe yaramayabilir. Bunun yerine ona kendi özgürlük alanlarında gezinme hakkını tanıyın; bunaltmadan, tatlı tatlı yaklaşın ki hepten kaçmasın. Hoş, gitmeyi aklına koyana ‘dur’ işlemez ama biz yine de temkinli olalım.

aşk

4- Yalnız Kalası Gelmişse!

Yukarıdaki özgürlük alanları işte. Her ne kadar sevgili de olsanız ilişkide ‘nefes alma alanları’ da olmalı. Olmalı ki karşı taraf sıkılmasın, bunalmasın. Evet kendinizi ona göre ayarlayın da demiyoruz ancak eğer erkek yalnız kalmak istiyorsa ona bu hakkı verin; kafasını dinlesin ki doğruya karar versin.

aşk hakkında

5- Sebepsiz Yere Mutsuzsa!

Biliyor musunuz acıyı da mutsuzluğu da yaşayabilmeli insan, içine sindirebilmeli, tatmalı. Güllük gülistanlık bir ilişki hayal etsek de zaman zaman mutsuz olasımız da gelebilir. Bunun için bir sebebe de ihtiyacımız yok üstelik. Eğer partneriniz bu ara mutsuzsa üzerine gidip onu mutlu etmeye çalışmak da bir çözüm ancak onu sakin bırakıp üzerine gitmemek belki daha işe yarayabilir.

aşk

Cümlelerimiz ‘bunları yapın’ kadar keskin olmasa da ‘yapmayı deneyin’ kadar seçenekli. Hem belki bu gergin günleri lehinize çevirebilirsiniz. Denemekten ne kaybedersiniz ki? 😉