MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Cam Boyama Yapmanın 6 Püf Noktası

mblog_image

Havalar soğumasıyla evlere kapanmaya başlarken evde geçirdiği vakti nasıl değerlendirsem diye düşünenler, monotonlaşan hayatına bir farlılık gelsin diye hobi edinmeyi düşünenler; size bir önerimiz var! Cam boyamadan başlamak nasıl fikir? Eğer ki fikrimizi beğenip gözleriniz parladıysa atık cam şişeleri değerlendirmek, kendinize özel bardaklar tasarlamak, evinizin penceresini boyamak gibi yaratıcılığı size kalmış tüm fikirler için kararlıysanız, tüm püf noktalarını anlatmak bizden olsun! İşte cam boyama yapmanın 6 püf noktası.

DEVAMINI OKU

Aşure İçin İhtiyacınız Olacak 4 Malzeme ve Faydaları

mblog_image

Paylaşmayı hatırlatan güzelliklerden biri olan aşure; bir gelenek olmasının yanı sıra nefis ve çok besleyici bir seçenektir. Bölgeye göre tuzlu ya da tatlı olarak yapılsa da değişmeyen kısmı kesinlikle bolca lezzet içermesi ve nohut, buğday gibi malzemelerinin mutlaka yer almasıdır. Her yıl tekrarlanan aşure zamanı, sevenleri tarafından âdeta iple çekilir durur. Sevenleri çok haklıdır; çünkü aşure hem çok lezzetli hem de çok faydalıdır.

DEVAMINI OKU

Her İşe Yarıyor: Diş Macununun 9 Farklı Kullanımı

mblog_image

“Diş macunu ne işe yarar?” diye sorsak muhtemelen gülerek şöyle cevap verirsiniz; “Ne işe yarayacak canım, elbette ki dişleri temizlemeye yarar!” Biz de “Doğru; ama eksik cevap!” deriz çünkü diş macununun dişleri temizlemek dışında birçok farklı alanda faydası mevcut. İşte diş macunun sizi şaşırtacak 9 farklı kullanım alanı: 1. Ayakkabıları Temizler Spor ayakkabıların açık renkli […]

DEVAMINI OKU

Yerinizde Saymayın: Kendinizi Geliştirmenin 6 Yolu

mblog_image

Yazımıza ünlü filozof Herakleitos’un “Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” sözü ile başlarsak çok klişe olabilir; ancak hayatın yegâne ve en değerli kuralının gerçekten de bu olduğunu değiştirmez.

DEVAMINI OKU

Bitkileri Canlandırmak İçin 5 Yöntem

mblog_image

Bitkileri, doğayı seviyor; gördüğümüz her yeşil manzarada mutluluğa boyanmayı istiyoruz. Bunun için evimizin bir köşesinde büyük ya da küçük bir alanı bitki yetiştirmeye ayırıyoruz; ancak bunun her daim emek gerektiren bir iş olduğunu unutmamalıyız. Öyle ki bitki sahibi olmak da tıpkı çocuk sahibi olmak gibi ilgi ve sevgi gerektirir. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için birtakım yöntemlerden faydalanmanız gerekir. Peki nedir o yöntemler?

DEVAMINI OKU

Sonbaharda Dolabınızda Mutlaka Bulunması Gereken 6 Parça

mblog_image

Yaz mevsimini geride bıraktık, yeni kıyafetler düşünür olduk. Artık dolapları mevsime göre düzenlemenin ve gerektiği kadar yenilemenin tam vakti. Peki yeni kıyafetler alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Gerçekten ihtiyacınız olan parçalar nedir biliyor musunuz? İşte bu sonbaharda hem daha şık hem de eksiksiz bir mevsim geçirmenizi sağlayacak, dolabınızda mutlaka olması gereken 6 parça önerisi!

DEVAMINI OKU

Güvelerden Kurtulmanın 6 Yolu

mblog_image

Kelebekleri andıran güveler, birçok evin problemleri arasında yer alır. Yiyeceklerin ya da kıyafetlerin arasını yaşam alanı olarak belirleyen güveler, oldukça can sıkıcı sebeplerdendir. Peki onlardan nasıl kurtulabiliriz? İşte güvelerden kurtulmanın 6 yolu.

DEVAMINI OKU

Erteleme Alışkınlığından Kurtulmanın 8 Etkili Yolu

mblog_image

Türkçe’de tam bir karşılığı bulunmayan, ertelemek ya da ağırdan almak olarak bilinen “procrastination” birçok kişinin hayatını olumsuz etkileyen bir süreçtir. Bu duruma kendinizi kaptırdığınızda hem sosyal hem de iş hayatınızı mahvedebilir, başarı potansiyelinizden önemli ölçüde uzaklaşabilirsiniz. Erteleme alışkanlığı çoğu zaman tembellik olarak görülse de aslında beynin fizyolojisi ve çalışma şekli ile yakından ilişkilidir. Eğer ki beyne göre erteleme probleminin nedenleri saptanabilirse çözüm süreci de denli kolaylaşacaktır.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Depresyonunun 5 Belirtisi

mblog_image

Sonbahar depresyonu; yaz mevsimini aşırı seven, yaz mevsiminden vazgeçemeyenlerin bir derdi olarak da tanımlayabileceğimiz bir sorundur. Nasıl ki ilkbahar geldiğinde toprağın uyanışı ile birlikte içinde güzel duyguların uyandığı insanlar varsa sonbaharın gelişi, kışın soğuk ve uzun gecelerinin yaklaşmasıyla huzursuzlaşan insanlar da mevcuttur.

DEVAMINI OKU