MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Dekorasyonda 5 Adımda Renk Seçimi

mblog_image

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz ev ya da ofisinizin daha iyi bir görünüme sahip olmasını elbette ki istersiniz. Bu konuda; birbirine uyumlu eşyalar, halı ve perde seçimi, duvarların rengi gibi birçok detayın mekânı güzelleştirdiğini de bilirsiniz, peki bunların yanı sıra diğer etkileri de merak ediyor musunuz?

DEVAMINI OKU

Küvet Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

mblog_image

Kişisel temizliğimizde önemli bir yeri olan küvetler, zamanla sabun ve kirlerin birikmesiyle çok kirli bir görünüme sahip olur, peki bu durum nasıl yok edilir?İşte küvet temizliği konusunda size yardım edecek 5 püf noktası:

DEVAMINI OKU

Bezelye Pişirmenin 4 Önemli Püf Noktası

mblog_image

Sofraların en lezzetli, en sevimli sebzelerinden biri olan bezelyeyi siz nasıl seversiniz? Suyuna bana bana kaşıklayarak mı yoksa pilava karıştırarak mı tüketmek hoşunuza gider? Bu konudaki tercihinizi bilemeyiz ama sonuçlardan mutlu olabilmeniz için bezelyenin iyi bir şekilde pişmesi gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden satırlarımızın devamında bezelye pişirmenin püf noktalarını derledik, gelin detaylara birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Makarna Suyunu Dökmemek İçin 5 Neden

mblog_image

Özellikle öğrencilerin ve çalışan insanların en lezzetli, pratik seçeneklerinden biri olan makarnayı tüketmeyi çoğumuz severiz. Çeşitli soslarla lezzetlendirerek ister akşam yemeğini ister öğle yemeğini onunla süsleriz. Peki yapım sırasında kullanıp daha sonra döktüğümüz makarna suyunun birçok vitamin içerip faydalı olabileceğini biliyor muyuz? Gelin, makarna suyunu dökmemeniz için nedenlere birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Pirinç Pilavına Rakip: Nefis Bir Bulgur Pilavı İçin Bunları Yapın

mblog_image

Tane tane dökülen pilavlar; özel bir sofranın, nefis tariflerin en güzel eşlikçisidir. Sofrada pilav eksik kalırsa tüm lezzetler de midelerin ve kalplerin bir köşesi de eksik kalır. Bu eksikliğin oluşmaması için sofraya mutlaka pirinç ya da bulgur pilavı eklenir; daha sağlıklı ve kalorisi az olsun denirse bulgur pilavı eklenir. O halde bulgur pilavının en iyi şekilde yapılması gerekir, peki nasıl? İşte mükemmel bir bulgur pilavı için bilmeniz gereken püf noktaları.

DEVAMINI OKU

Enginar Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

mblog_image

Zeytinyağlı yemeklerin en güzel, en faydalı seçeneklerinden biri olan enginar; doğru seçildiğinde nefis bir lezzet deneyimi sunarken yanlış seçildiğinde kötü anılar bırakabilir. Mesela şu an “O kadar da iyi pişmesine rağmen kılçıklarıyla rahatsız eden bir enginar deneyimi” desek birçoğunuzun yüzünün buruşturmasına neden olabiliriz. Peki nasıl bu anıların oluşmasını engelleyebilirsiniz? Elbette ki iyi bir enginar seçerek!

DEVAMINI OKU

Yeni Ayakkabılarınız Acınız Olmasın Diye 6 Önlem

mblog_image

O ayakkabıları görür görmez bayıldınız ve içinizden “Benim olmalı ve onu hemen giymeliyim!” diye geçirdiniz. Fakat o da ne? Ayakkabılar sizin oldu ama tam olmadı; yani biraz vuruyor ve canınız acıyor. Bu durumda bayıldığınız ayakkabılardan mı vazgeçeceksiniz? Asla!

DEVAMINI OKU

Deprem Çantasında Olması Gereken 7 Eşya

mblog_image

17 Ağustos’ta tüm şehirleri âdeta yerle bir eden depremden sonra zaman zaman o günleri hatırlasak da önlem almayı pek önemsemiyoruz; ancak uzmanlara göre her geçen gün büyük bir depreme doğru yaklaşıyoruz. Gelin sıradaki yazımızı biraz ciddiye alın ve hemen kendinize teferruatlı bir deprem çantası hazırlayın! Peki nasıl?

DEVAMINI OKU

Taze Biberiyenin 10 Farklı Kullanımı

mblog_image

Taze biberiye; Akdeniz ikliminde kolayca yetişen, daima yeşil kalan ve insan sağlığına birçok açıdan faydalı olan bitkilerden biridir. Biberiye madem bu kadar faydalı, ondan yararlanabilmek için farklı kullanım alanlarını yazımızın devamında derleyelim dedik. İşte biberiyenin 10 farklı kullanım alanı: 1. Et Yemeklerinde Kullanılır Özel akşam yemeği sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan et yemeklerini biberiyenin nefis lezzeti […]

DEVAMINI OKU