Hemen Şimdi: 10 Yaş Daha Genç Görünmek İster misiniz?

Dile kolay tam 10 yıl. Yılların cildimizde bıraktığı etkileri yok etmek için pek çok cerrahi yöntem var elbette, işe de yarıyor laf aramızda. Ancak bazı insanların tercihi olmayabilir ve dahası doğal yollar ile gençleşme de zaten gittikçe trend haline geliyor. Bazı yiyecekleri daha fazla tüketerek, yılların izini tam 10 yıl kadar silebilirsiniz. Sizin için araştırdık.

1- Yapılan araştırmalara göre avokado suyu içmek cilde çok iyi geliyor. Meyvesini yemek de bir o kadar faydalı. Yağ oranı yüksek olduğu için kilo aldırdığını düşünüyor olabilirsiniz ancak bu yağların tamamı sağlıklı. İçerdiği potasyum ve C vitamini ile ciltte çok sağlam bir yenileme vaad ediyor.

Avokadolu Humus Tarifi

2- Son günlerde Alzheimar’a olan etkileri ile de gündemdeler; kırmızı meyveler. Çilek,
üzüm, ahududu gibi meyveler antioksidan içeriğe sahip. Bu nedenle cilt üzerinde birebir gençleşme etkisine sahip.

cilek

3- Sadece gözlere mi iyi gelir sandınız? İçerdiği A vitamini ile cilt yenilenmesine olanak sağlıyor. Ancak mühim olan kısmı şu ki havuçları çok yüksek ısılarda pişirmemek. Çünkü bu pişirme şekli, vitamin verimini azaltabiliyor.

havuç

4- En büyük etkisinin antibiyotik olduğu bilinir zaten. Ancak güçlü bir yaşlanma karşıtı aynı zamanda. Düzenli kullanımda cilde aydınlık vermekle kalmıyor aynı zamanda gençleştiriyor.

Sarımsak Turşusu Tarifi

5- Bitter çikolata ile yapalım finali. Tok tutma etkisi ile anlık tatlı krizlerinin en sağlıklı atıştırmalıklarından biri olan çikolatanın, aynı zamanda cildinizi UV ışıklarının yarattığı zarardan koruduğunu biliyor muydunuz? Cilt yaşlanmasını önlemedeki mucize etkisi de bu korumadan kaynaklanıyor.

bitter_çikolata