11 Küçük Detayla Erkekler İçin Bakımlı Olma Rehberi

Erkeklerin kadınlar kadar bakımlı olma konusuna kafa yorup çaba harcamadığını biliyoruz; ancak şimdi üşengeçliği ve bahaneleri bırakmanın tam zamanı. Size bir zorluk yaşatmayacak kadar kolay; ama herkesi mutlu edecek kadar etkili 11 bakım önerisine bir göz atın; tamam tamam, size değil bir arkadaşınıza olsun.

İşte 11 küçük detayla bakımlı görünebilmenin yolları:

1. Ense Tıraşınızı İhmal Etmeyin

Saç kestirme sürenizi uzatıyor olsanız bile ense tıraşınızı kesinlikle ihmal etmeyin. Aksi takdirde çok kısa bir sürede “ense tıraşınızı aman görmeyelim, sakın görmeyelim” kıvamına geliyor ve kendinizi karşı taraftan soğutuyor olabilirsiniz bizden uyarması.

yaz-erkek-modasi

2. Tırnak Temizliğine Dikkat

Tırnak temizliğine önem vermiyor, gelişigüzel uzatıyorsanız inanın hiçbir kadın ne kadar âşık olursa olsun o elleri tutmayı istemez. Sevgili adayınızı ve tüm çevrenizi kendinizden uzaklaştırmadan hemen gereken temizliği yapsanız iyi edersiniz.

erkek-modasi

3. Kaş Aldırın

Birçok bakım hareketi gibi kaş aldırmak da sadece kadınlara özgü değildir. Ortası birleşmiş kaşlar ile dolaşmak yerine kaşlarınızı biraz olsun toparlatmanın inanın ne kimseye bir zararı ne de erkek olmanın kurallarına bir zevali olmaz.

erkek-cilt-bakim

4. Dişlerinizi Fırçalayın

Çok zor olmasa gerek? Özellikle de bol miktarda sigara içiyor ve yine de dişlerinizi fırçalamıyor, ağız bakımınıza gereken önemi vermiyorsanız sapsarı gülüşlerle size kimseden pek de saygı gösterilmesini beklemeyin deriz. İyi bir gülüşün her daim ne denli etkili olduğunu sıralamaya da gerek yok sanırız?

erkek-bakimi

5. Nemlendiriciniz Olsun

Cilt sağlığı, yaşlanmanın karşısındaki en güçlü silahınızdır unutmayın. Bunun için her gün düzenli olarak kullanabileceğiniz, mümkünse güneş koruyucu etkili, iyi bir nemlendirici edinin. Olası kırışıklıkları ve cilt lekeleri gibi çeşitli sorunların önüne geçin.

erkeklerde-cilt-nemlendirme

6. Sakalınıza İyi Bakın

Erkeklerin makyajı, en iyi aksesuarı sağlıklı görünen sakallardır. Dolayısı ile bakımına en çok önem vermeniz gereken detaylarınızdan biri de sakallarınızdır. Bu nedenle cildinize haftada en az 2 kez peeling uygulamalı sakallarınızın keyfini hakkıyla çıkarabilmelisiniz.

erkekler-cilt-bakimi

7. Kıyafet Temizliği En Önemlisi

Moda ve kıyafet uyumları ile yakından ilgilenen erkekleri arayıp da bulmak birazcık zor; fakat her erkeğin kıyafetinin temizliğine önem vermesi, aynı zamanda genel toplum kurallarına da uyması demektir. Harika kombinler, sıra dışı tarzlar yaratamıyorsanız dahi düzgün ütülenmiş, temiz kıyafetler giymeye özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz.

italyan-erkek-modasi

8. Ayakkabı Temizliğini Unutmayın

Deri ya da bez, ayakkabınız ne olursa olsun temiz görünmesi çok önemli. Deri ise düzenli olarak boyamayı, bez ise gerekirse elinizde temizlemeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

erkek-modasi

9. Küçük Bir Çanta Taşıyın

Cüzdanınızı arka cebinize sıkıştırıp kötü bir görünüm yaratmak yerine hoş, küçük bir çanta edinerek hem hoş bir kombin elde edebilir hem de ihtiyacınız olan tüm eşyaları rahatça taşıyabilirsiniz. Fena mı olur?

sac-bakimi

10. Saç Kesiminiz Size Özel Olsun

Birçoğumuzun yaptığı gibi internette gezinirken gördüğünüz bir ünlü fotoğrafını kapıp kuaföre giderek “Bundan istiyorum, beni bunun aynısı yap” demeyin! O saç şekli dünyanın en iyi modeli olabilir; ancak sizin yüz şeklinize uymayabilir. Bu nedenle kuaföre gidip yaptırmadan önce yüz şeklinize uygun olan modelleri araştırıp seçiminizi bunların arasından yaparsanız daha iyi sonuçlara ulaşmanız kolaylaşabilir.

erkek-sac-bakimi

11. Sağlıklı Saçlar İçin Dikkat

Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi ve güzel görünebilmesi için her gün değil haftada 2 ya da 3 kez yıkamanız gerektiğini unutmayın. Her gün duş alsanız dahi saçlarınızın şampuan ile temasını biraz azaltmakta fayda var.