3 Temmuz Dünya Komşuluk Günü’nüz Kutlu Olsun!

İlk defa 1999’da Paris’te kutlanan Komşuluk Günü, o günden bu yana komşuluk ilişkilerinde önemli bir rol almış ve 2004 yılından itibaren tüm Avrupa’ya yayılmıştır. 2009 yılında İngiltere’de düzenlenmiş etkinliğin koordinatörlüğü ise Avrupa Yerel Dayanışma Federasyonu’nun aldığı bir kararla Yerel Konutlandırma Federasyonu’na verilmiştir. Peki, 3 Temmuz Dünya Komşuluk Günü’nü nasıl kutlayabilirsiniz? İşte cevabı:

 

Sebep:

Dayanışma, arkadaşlık ve keyifli vakit geçirmek.

 

Kim?

Kendi aileniz ve komşularınız.

 

Nasıl?

Sizin ve komşularınızın hazırladığı yiyecek ve içeceklerle keyifli bir iftar yemeği düzenlemek.

 

Nerede?

Kendi dairenizde, bahçenizde, sokakta ya da bir komşunuzun evinin bahçesinde.

 

İlk adım karar vermek. Karar verdikten sonra organizasyon işi ise çok kolay. Amacınız tüm komşularınızın toplandığı ve güzel vakit geçirdiği bir iftar yemeği düzenlemek olmalı.
Yemeğe, mahallenizde oturan herkesi davet edebilirsiniz.

 

Gelen davetlilerden yiyecek ve içecek getirmelerini rica edin.

 

Komşularınızı davetiye yoluyla ya da kapılarını çalarak partinize davet edebilirsiniz.

dünya_komşuluk_günü

Komşularınızla konuşup bu yemeği hazırlamaya beraber başlayın.

 

Ramazan, yaz mevsimine denk geldiği için iftar yemeğini ya kendi bahçenizde ya da başka bir komşunuzun daha güzel ve geniş bir bahçesi varsa orada yapabilirsiniz. Eğer mahallenizde çok işlek olmayan bir sokak varsa orası da aynı şekilde işlevsel olacaktır.

hafta_Sonu_kahvaltısı

Eğer yemek yeri için sokak ya da bahçe gibi bir seçeneğiniz mevcut değilse yemeği dairenizin içinde de yapabilirsiniz. Önemli olan komşularınızla kaynaşmak ve beraber güzel bir iftar yemeği yemek olacaktır.

yemek_masası

Bu dayanışma ve kardeşlik dolu iftar yemeğinde yemeklerinizi muhteşem bir şekilde sunabilmeniz için sizi Migros’a davet ediyoruz!