Havadan Nem Kapan Saçlara: 5 Adımda Doğru Saç Spreyi Kullanımı!

Havadan nem kapan kırgın saçlar, evden çıkmaya 5 dakika kala birden havalanan minik saç telleri, 25 dakikalık spreyleme işleminden sadece 5 dakika sonra ansızın düşen topuzlar, güya fönü dayanıklı kılar diye saçımıza boca ettiğimiz ‘sakızdan hallice’ sprey ve yarattığı büyük hüsran…

Sizce de buna bir dur demenin zamanı gelmedi mi?

Sizin için sprey kullanımlarını araştırdık ki bu hezimete daha fazla katlanmak zorunda kalmayın! İşte madde madde doğru saç spreyi kullanımı…

1- Saçı taradıktan sonra değil taramadan önce!

Genelde saçlarımızı taradıktan sonra sabitlemek ve yatıştırmak için sprey kullanırız. Ancak bunun yanlış olduğunu iddia edenler epey fazla. Spreyi bu sefer fırçanızın üzerine sıkmayı deneyin ve ardından saçlarınızı tarayın. Sonuç daha az yapışkanlık hissi olacaktır.

sac-bakimi

2- Havalı bombelerin sırrı!

Saçınıza fön çektikten sonra iki yanından tutarak sprey sıkma dönemi bitti, bu işin daha kalıcı bir yolu var. Saçlarınıza krepe yaptıktan sonra, altta kalan tutama 15 cm. uzaktan sprey uygulayın ve ardından üstüne saçı getirip hafifçe tarayın. Böylelikle bombenizi alttan sabitlemiş ve olası çöküşleri önlemiş olursunuz; sağlam zemin, sağlam bombe!

sac-spreyi

3- Kuru şampuan mucizesi!

Kuru şampuan, saçlarınızdaki fazla yağı almakla kalmaz aynı zamanda gür de gösterir. Kuru şampuanı uygularken saçlarınızı öne atın ve saç aralarınıza 15 cm. uzaktan sıkın, elinizle beyazları dağıttıktan sonra fırça ile üzerinden geçin. Sonra saçınızı geriye atın ve şekillendirin. Saçlarınız anında tazelenecektir.

sac-bakimi-onerileri

4- Akşamdan sarın, gündüz havalı kalkın!

Hepimizin hayalidir değil mi kuaförden çıkmış gibi uyanmak. Aslında bunu sağlamanın pratik bir yolu var. Önce saçlarınızı tarayın ve düzleştirin. Ardından balerin topuzu yapın ve spreyleyin. Sonra saçlarınıza bir tülbent ya da çorap geçirin ve yatın. Sabah saçınızı açın ve öne doğru eğip saç dibinden hafif darbelerle dağıtın. Sonra mı? Merhaba dolgun ve maşalı saçlar!

saç_düzleştirici

5- Kabarmayan saç örgüleri için!

Saçınızı ördükten sonra spreylemek yerine örmeden önce spreyleyin. Ayırdığınız tutamlara saç spreyi uygulayın ve ardından örün. Böylelikle aradan çıkan minik saçları engellemiş ve örgünüze profesyonel bir görünüm katmış olursunuz.

Kuaförden çıkmışçasına havalı saçlar için bu 5 adımı deneyin, gerisini hünerli ellerinize bırakın!