5 Adımda Evinize Bahar Gelsin

Evinize girdiğinizde odalarınızın doğal meyve kokularıyla mis gibi kokmasını istemez miydiniz? Ya da birkaç küçük dokunuşla farklı bir atmosfere bürünmesini sağlamayı? Bunun için önerilerimize kulak verin.

1. Mis Gibi Kokan Odalar

Portakal kabuğunu ya da limon dilimlerini bir kapta kaynatarak evinize taze bir havanın hakim olmasını sağlayabilirsiniz.

bahar

2. Düzenli Mutfak Eşittir Düzenli Ev

Mutfak bir evin en önemli alanlarından biridir. Eğer dağınık, düzensiz ve organize edilmemiş bir mutfağa sahipseniz, bu durum evinizin diğer bölümlerini de etkileyecektir. Buzdolabınızdan başlayarak tüm dolap ve çekmecelerinizi kontrol edin ve tarihi geçmiş, artık kullanmadığınız ya da gereksiz bulduğunuz şeyleri temizleyin. Bu düzenleme hem mutfakta daha çok alana sahip olmanızı sağlayacak hem de aradığınız gereçleri daha kolay bulabileceksiniz.

3. Bahar Renklerinde Banyo

Banyo temizliği ve hijyeni çok önemlidir, bu nedenle duş perdesinin, fırçalık ve sabunlukların düzenli olarak temizlenmesi ve sezona göre değişmesi atlanmaması gereken bir unsurdur. Kışın soğuk renklerinden kurtulmak ve evinize cıvıl cıvıl bahar renklerini getirmek istiyorsanız banyo gereçlerini yenilemek harika bir başlangıç olacaktır.

4. Yatak Odası ve Dolaplar

Kış aylarından bahara geçmenin en güzel yanı ise kat kat kıyafetlerden, kalın montlardan kurtulmaktır. Bu yüzden bahar düzenlemesi yaparken halletmeniz gereken işlerden bir tanesi de dolaplardan kışlıkları kaldırıp yerine yazlıkları yerleştirmektir. Aynı şekilde yatak örtülerinizi de bahara uygun renk ve desenlerle yenileyebilirsiniz.

5. Salonunuzda Yer Açın

Bütün bir kış boyunca okuduğunuz dergileri, gazeteleri ve kitapları odanın dört bir yanına saçmak yaygın bir alışkanlıktır. Bir süre sonra eskimiş dergi ve gazeteler yaşama alanınızda gereksiz bir yer kaplar. Bu nedenle eski gazeteleri toparlamak, dergileri düzenli bir şekilde dergiliğe yerleştirmek, kitapları raflarda düzenli bir şekilde organize etmek evinizde sandığınızdan daha büyük bir fark yaratacaktır.