Kaplan Gibi Keskin Bakışlar İçin: 6 Adımda Maskara Nasıl Sürülür?

Gözler kalbin aynası, kirpikler artistlerin aynısı! Hayal mi? Değil! Elimizin hamuru ile bugün güzelliğe bulaşalım istedik, yok hatta güzelliğe boğulalım desek daha doğru. Hava mis gibi, keyfimiz düne göre daha iyi. E bahar da geldi zaten; gün güzellik günü! Daha önce sizinle makyaj sırlarımızı paylaşmıştık hatırlarsanız. Ara ara devam edeceğiz hem seviyoruz böyle sırlar paylaşmayı hem de biliyorsunuz sürekli bir şey çıkıyor. Hatta geçenlerde duyduk bu sene ‘heavy metal’ göz farları çok modaymış. Böyle metalik renkler yani. Bunun örneklerini bir araştıralım, paylaşacağız sizinle. Ama öncesinde şu kirpiklere bir açıklık getirelim. Takma kirpikmişçesine gür kirpiklerin minik birkaç sırrı var aslında. Ay çok yazdık, sadede geliyoruz durun 🙂

1. Adım: Maskarayı kökten uca doğru hiçbir kıvırma hamlesi yapmadan, dümdüz sürün. Aynı işlemi rimeliniz kurumadan, fırçayı yukarıdan aşağıya kirpik içlerinden geçirin. Cümle karışık gibi oldu ama görselde daha net belli olur 🙂

maskara_sürme_teknikleri

2. Adım: Rimelin kurumasını bekleyin. Evet, evet bildiğiniz 10 – 15 saniye kurumasını bekleyin. Islak rimelin üzerine uygulanan kat, rimelde topaklanma yapar. Kuruduktan sonra sürerseniz daha tok bir görünüm elde edersiniz. Ancak dediğimiz gibi ne fazla, ne az 15 saniye yeter.

maskara_nasıl_sürülür

3. Adım: Kirpikleri birbirinden ayırmak için zikzak yöntemini deneyin. Bu yöntem sadece onları ayırmakla kalmaz aynı zamanda aralara sıkışmış yeni minik kirpiklerin de farkındalığını arttırır. Elinizle kaşınızı kaldırın, fırçayı yatay tutun ve sağa sola zikzak çizerek uygulayın.

rimel_sürme_tekniği

4. Adım: Maskara fırçanızı kirpik uçlarınıza değdirin. Bu işlem, kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Dipten yukarı doğru kavrayınca biliyorsunuz uçları tam boyanmayabiliyor. İşte bu yöntem bunu engelleyecektir.

rimel_sürme_teknikleri

5. Adım: Örümcek bacağı görünümünü engellemek için alt kirpiklerinize yoğun rimel sürmekten kaçının. Bunun yerine fırçayı dik ya da çok hafif yatay şekilde tutarak, hafif dokunuşlar yapabilirsiniz.

rimek_sürme_yöntemleri

6. Adım: BONUS/Rimel bu, kabında durduğu gibi durmuyor ve zamanla kuruyor. Eğer bunu geciktirmek istiyorsanız, rimeli kullanırken pompa yapmaktan kaçının. He baktınız kurudu, içine biraz badem yağı koyun; hem kirpiklerinizi besler hem de kuruluğunu alır. Bir müddet tabi, tercihen uzun süre aynı rimeli kullanmayın deriz.

Finali de şu meşhur ‘bulaştırma marifeti’ ile yapalım. Nasıl olup bittiğini anlamadan rimeli göz açıp kapayıncaya kadar sağa sola bulaştırma konusunda master sahibi iseniz şu videomuz size #iyigelecek.

Rimeli bulaştırmadan sürmenin püf noktaları için tıklayın!