6 Harika Makyaj Tüyosu

İçten gelen güzelliğin dışa vurumu şahane olsa da, içimizin yüzümüze yansıması her zaman pek de istediğimiz gibi olamayabiliyor; uykusuz gecenin en hazin izleri göz torbalarımıza dolarken, yılların yaşanmışlığı da bir ‘çizgi şeridi’ gibi nasıl da geçiyor yanaklarımızdan kaz ayaklarımıza… Zamanı durduramayız belki ama güzelliğinize güzellik katabiliriz hem de estetiksiz! Basit tüyolar ile 50’leri 40’lara, 40’ları 30’lara indirmeye var mısınız? Merak etmeyin, bizde o iş; pamuk eller makyaj fırçasına!

makyaj

1- “Eye-liner’ım parça pinçik! Gözümde hemen dağılıyor ve dahası doğru düzgün süremiyorum bile!”

Derin bir nefes alın, çözeceğiz. Şimdi alın eyeliner’ınızı götürün buzdolabına! Dondurucuyu açın ve tam 15 dakika bekletin. Ardından biraz oda sıcaklığına gelince gözünüze uygulayın. Daha rahat sürülecek ve topaklanma yapmayacaktır. Hazır buzdolabını açmışken bir de soğuk bir şeyler için bari… Pastırma sıcakları da geldi! Evde elma ve tarçın var mı? Varsa hemen bir smoothie yapalım da ağzımızın tadı yerine gelsin. Tarifi görüntülü izlemek için buraya buyurun.
http://migrostv.migros.com.tr/elmali-tarcinli-smoothie-tarifi/

2- “Saçlarıma hafif bir ışıltı istiyorum bu aralar ama röfle ya da balyaj yaptırmak istemiyorum. Yok mudur doğal bir yolu?”

Vardır elbet, olmaz mı? Papatya suyunu duymuşsunuzdur. Gelin olaya biraz da “ekşi işler” karıştıralım. Papatya suyu ve limon suyunu karıştırın. Amman dikkat, gerçek limonun suyu olsun. Bu karışımı saçınıza uygulayın ve bir süre -mümkünse- güneş ışığında bekletin. Devam ediyoruz 🙂 Bir kâse içinde fırına zeytinyağı koyun ve 10 dakika ısıtın. Ilındıktan sonra saçlarınıza uygulayın ve bir 10 dakika bu şekilde bekleyin. Sonra tüm saçınızı yıkayın. Işıltılı, 1-2 ton kırılmış ve parlak saçlar.
Başka saç maskelerimiz de var, şunun gibi mesela; http://migrostv.migros.com.tr/avokadolu-canlandirici-sac-bakim-maskesi-tarifi/

saç_bakımı

3- “Şu gözaltı morlukları ile başım dertte! Aydınlatıcı sürüyorum ama bu sefer de morumsu krem rengi gibi garip bir ton çıkıyor ortaya! Kurtulmam lazım ama nasıl?”

Doğal bir kür uygulayalım mı? İhtiyacımız olan minicik bir patates! Çiğ patatesi ince dilimlerde kesin ve mor olan bölgelere koyun. Düzenli olarak bunu yapın. Gözaltı morluklarınızın zamanla rengi açılacak ve en nihayetinde artık sizin de bakışlarınız aydınlık olacaktır! Güzellik vaat ediyoruz, güvenin bize!

4- “Şu eye-liner çekme işi benim kâbusum! Ya elim titriyor ya da aksi gibi hapşırmak geliyor içimden. Aynı etkiyi göz kalemi ile yapamaz mıyım?”

Yaparsınız! Hemen anlatalım nasıl olacağını. Efendim önce bir çakmak edinin. Birkaç cm mesafeden çakmayı, göz kaleminizin uç kısmında gezdirin. 5 saniye diyebiliriz ortalama. Sonra bekleyin ve soğuduğuna emin olun. Ardından gözünüze uygulayın. Şimdi eye liner bakışlı, yeni siyah göz kaleminize merhaba deyin! İşte bu kadar basit!

5- “Çok güzel bir farım var. Ancak ne hikmetse elime hafifçe sürdüğümde renk veriyor ama gözümde belli belirsiz oluyor. Hep beni bulur zaten!”

Onlar hep sizi bulsun, siz de bizi bulun! 🙂 Kolayı var, dert etmeyin. Beyaz bir kalemi gözünüze uygulayın. Ardından hafif “pat pat” yaparak vurun ve üzerine farı uygulayın. Farınız canlanacak, bakışlarınız can yakacaktır. Biz söyleyelim de! 🙂

6- “Yarın önemli bir görüşmem var ama sanırım bu görüşmeden yalnız olmayacağım! Burnumun üzerinde kocaman bir sivilce çıktı; acil yardım MigrosTV!!!!”

Oooo! Görünen o ki yarın ki buluşmayı pek önemsiyorsunuz 🙂 Tamam hallederiz korkmayın. Banyoya  bir gidelim sizinle. İhtiyacımız olan tek şey diş macunu. Önce yüzünüzü güzelce temizleyin. Sonra sivilceli bölgeye diş macunu sürün ve yatın. Sabah kalktığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve günlük nemlendiricinizi uygulayın. Diş macunu sivilceyi kurutacak ve küçülmesini sağlayacaktır. Sonra da verin elinizi heyecanlı buluşmaya! Nasıl bir makyaj yapacağınıza karar verdiniz mi bu arada? Vermediyseniz şuna bir göz atın isterseniz… http://migrostv.migros.com.tr/mavi-renkli-goz-makyaji/

Bizi bıraksanız maddeler uzar gider. İyisi mi burada bir virgül koyalım; ilerleyen günlerde devam edelim. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan bizi takip edin ve soru(n)larınızı bize yazın olur mu? Biz de buradan cevap verelim. Unutmayın; güzel hissetmek ruhunuza da gününüze de iyi gelecek!

Sonra devam, söz! 😉