7 Adımda Bakımlı Görünün

Erkek ya da kadın olalım önce kendimize olan saygımız, daha sonra da karşımızda etkileyici bir izlenim bırakabilmek için kendimize özen göstermemiz ve bakımlı olmamız şart. Bu nedenle bakımlı olmanın kolay ya da zor tüm sırlarını öğrenmeli ve uygulamaya çalışmalıyız.

İşte 7 adımda daha bakımlı ve olduğunuzdan genç görünebilmenin yolları:

  • Diş İpi Kullanın

Erkekler sakal tıraşına özen gösterse, kadınlar iyi bir makyaj yapsa dahi ağız bakımını atlarsa eğer tüm emekler boşa çıkabilir. Diş fırçalayın demiyoruz bakın, onu hepiniz yapıyorsunuzdur değil mi? Diş fırçalamanın yanında diş ipi de kullanarak dişlerinizde ulaşılmadık, temizlenmedik nokta bırakmayın ve hem hoş bir gülüşe hem de bakımlı bir görünüme sahip olun.

erkek-bakimi

  • Saçlarınızı Önemseyin

Saçlarınızı gerekli miktarda yıkayıp temizliğine dikkat etmeniz yetmez. Gün içinde daha güzel bir görünüme sahip olup uzun saatler bu görünümünü koruyabilmesi için saçlarınızın elektriklenmesini önleyen bir sprey, köpük ya da krem kullanabilir ve bakımlı görünümünü garantileyebilirsiniz.

erkek-cilt-bakimi

  • Siyah Noktalardan Kurtulun

Şeytan ayrıntıda gizli, bakım detaylarıyla önemli. Yüzümüzün T bölgesi dediğimiz kısmında meydana gelen siyah noktaları ister doğal yöntemlerle ister çeşitli bakım ürünleri ile yok edin, ama mutlaka yok edin. Siyah noktaların yakın çekimde gözünüzün içine kadar görünüp tadınızı kaçırmasına izin vermeyin.

erkek-modasi

  • Makyajı Abartmayın

Biliyorsunuz, bir dekoltenin bir de makyajın fazlası asaletinizi tırmalar. İyi görüneyim derken lütfen makyajınızı abartmayın. Önceliğiniz; doğal bir görünüm kazanmayı hedeflemek olmalı, unutmayın. Beyler kızabilir ancak; “doğal görünümlü makyaj” tabirini sonuna kadar kullanın deriz.

erkekler-icin-bakim-rehberi

  • Duş Alın

Her yeni güne ılık bir duş alarak başlayıp temiz kalmak tabii ki önemli; ancak varmak istediğimiz konu bu kez biraz farklı.

erkek-bakimi-hakkinda

Sıcaklığını abartmadığınız, ılık hatta mümkün olduğunca soğuk suyla alacağınız duş; kan dolaşımınızı harekete geçirir. Böylece duş almak, ciltteki ölü derilerin atılmasını ve uzun yıllar genç kalabilmenizi sağlayan adeta bir anahtar olur. Her gün sabah ya da yatmadan önce ılık ya da soğuk duş alarak cildinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

  • Sporu İhmal Etmeyin

Spor yapmaya vaktim yok, gibi bahaneleri bir kenara bırakın. İneceğiniz duraktan birkaç durak öncesinde inip fazladan yürüyüş de mi yapamazsınız mesela? Ya da yürüyen merdiven yerine normal merdiveni kullanmak, asansöre veda etmek, sandalyenize oturmadan birkaç squat hareketi de mi yapamazsınız? Yaparsınız yaparsınız, bu ve bunun gibi birçok küçücük egzersiz hareketinin hayatınızda ne kadar büyük değişiklikler yaratabileceğini bilemezsiniz. Harekete geçin!

  • Alkol ve Stresten Uzak Durun

Çabuk yaşlanmanıza neden olabilecek etkenlerin en başında aşırı alkol kullanımı ve aşırı strese maruz kalmak yer alır. Mümkün olduğunca bu iki düşmandan uzak durmayı hedefleyerek hem ömrünüzü hem de cildinizin güzel görünümünün süresini uzatın. İyi fikir değil mi?