7 Adımda Daha Sağlıklı ve Daha Beyaz Dişlere Sahip Olun!

Diş renkleri, tıpkı ten rengi gibi değişiklik gösterebilir. Doğuştan koyu renkli dişlere sahip olabilirsiniz. Ya da dişlerinize yeteri kadar vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Dişlerinizin daha sağlıklı ve daha beyaz olması için, sizi her zamankinden daha çok gülümsetecek önerileri sıraladık…

 

beyaz_dişler

1)      Etkili ve derin temizlik için çilek yemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Kulağa ilginç gelebilir; ancak çileğin içindeki maddeler diş beyazlatıcı bir etkiye sahip. Bu nedenle çilek yemeye daha çok özen göstermeniz diş sağlığınız açısından olumlu olacaktır.

2)      Eğer yemekten sonra dişlerinizi fırçalamaya vaktiniz olmamışsa veya yeterli şartlarınız oluşmamızşa, yemek sonrası bir parça peynir yiyin. Peynir, dişlerinizdeki  zararlı asitlerini yok edecek, içerdiği kalsiyum ve fosfor ile dişlerinizi kuvvetlendirecektir.

 

3)      Yemek yerken de dişlerinizi beyazlatabilmeniz mümkün! Elma, kereviz, havuç ve brokolinin faydalarını hepimiz biliyoruz. Peki ya dişlerinizi de beyazlatabileceğinizi biliyor musunuz? Bu besinler, zararlı yiyeceklerin dişte bıraktığı lekeleri temizlemeye yardımcı olacaktır. Bol bol sebze ve meyve tüketerek, sağlıklı ve temiz dişlere sahip olabilirsiniz!

dişler_nasıl_beyazlar

4)      Sadece dişlerinizi  fırçalayarak beyaz gülüşleri yakalayamazsınız. Bunun için her diş fırçalama sonrasında komple ağız bakım suyu kullanmalısınız. Ağız bakım suyu, diş fırçasının uzanamayacağı yerlere ulaşır ve bakteri plağını yok ederek derin bir temizlik sağlar. Ayrıca günde 1 kez diş ipi kullanılması uzmanlar tarafından da önemle tavsiye edilmektedir. Peki ağız ve diş bakımı kaç yaşında başlamalıdır? Merak ediyorsanız tıklayın! 

 

5)      Bol bol su için! Çünkü bol su ağız içini nemli tutar ve dişlerde bakteri plaklarının yerleşmesine engel olur. Ancak içtiğiniz suyu iyi seçin; çünkü, sulardaki florür yoğunluğu da diş renginin koyulaşmasına neden olabilir.

 

6)      Doğru bir diş fırçası seçin. Dişleri fırçalamak kadar diş fırçası da önemlidir. Pek çok diş hekimi, yumuşak ve düz başlıklı diş fırçalarını tavsiye eder. Belirli aralıklarla da diş fırçanızı değiştirmeyi unutmayın.

 

7)      Asitli içecekler tüketirken pipet kullanmaya özen gösterin. Pitet sayesinde sıvı gıdalar direkt olarak dişe ulaşmaz bu sayede diş üzerinde tortu birikmez. Leke bırakan içeceklerden bu şekilde kendinizi kurtarabilirsiniz.

 

Zamandan Tasarruf Kılavuzu: Dişlerinizi 7 adımda özlediğiniz beyazlığa kavuşturdunuz. Ancak hala yapmanız gereken bir alışveriş sizi bekliyor. “Zamanım kalmadı” diye dert etmeyin. www.sanalmarket.com.tr ‘ye girin. Migros Sanal Market’ten ürünlerinizi seçerek siparişinizi hızlıca oluşturun. Siparişiniz dilediğiniz zamanda kapınızda olsun. Vaktiniz de size kalsın. Migros Sanal Market’e cepten, netten, tabletten kolayca ulaşabilirsiniz.