8 Adımda Bavul Hazırlama Rehberi

Bavul hazırlama rehberimizle işinizi fazlaca kolaylaştıracağız. Unuttuklarınızı hatırlatacak faydalı bir rehber arıyorsanız, doğru yerdesiniz! İşte tatile giderken bavul hazırlama rehberi!

1. Öncelikle gideceğiniz yerin hava durumuna bakın. Her ihtimale karşı her hava koşulu için ayakkabı ve kıyafet koymayı unutmayın! Bunun dışında yanınıza şık yerler için şık bir ayakkabı, turistik yürüyüşler için spor arası ve kumsal olan bir yere gidecekseniz rahatlığınız için parmak arası bir terlik almayı unutmayın!

bavul_hazırlama_kılavuzu

2. Uçakla seyahat edecekseniz, seyahate çıkmadan önce mutlaka bavulunuzu tartın! Seyahat edeceğiniz hava yolu şirketinin kilo limitlerini önceden öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde tren veya otobüsle seyahat ederken ulaşım şirketini arayıp kilo limitlerini öğrenebilir, ekstra ücret ödemek istemiyorsanız bavulunuzu ona göre düzenleyebilirsiniz.

3. Yanınıza küçük bir çanta almayı unutmayın! Biliyorsunuz ki pasaport, telefon, para, not defteri gibi eşyalar bavulunuzda bulunmamalı. İhtiyacınız olduğunda ulaşılabilir olması gerekir. Bu nedenle yanınıza küçük bir bel çantası ya da sırt çantası alırsanız işiniz çok daha kolay olacak!

bavul_nasıl_hazırlanır

4. En fazla kullandığınız eşyaları bavulunuzun en üst kısmına yerleştirin, bu şekilde ihtiyacınız olduğunda daha rahat ulaşabileceksiniz.

5. Her zaman yanınızda kimliğinizin ya da pasaportunuzun fotokopisini taşıyın, bu sayede kaybolma ya da çalınma durumunda zor durumda kalmamış olursunuz.

6. Kozmetik eşyalarınızı ve sıvıları mutlaka plastik poşete ya da sızdırmayacağını düşündüğünüz kaplara koyun. Bu şekilde dökülme durumunda diğer eşyalarınızı ıslanmaktan kurtarmış olursunuz.

seyahat-cantasi

7. Yanınızda mümkün olduğunca az para taşıyın! Kredi kartları ve banka kartları bunun için var! Nakit paranız kalmadığında bankamatikten ya da bankadan çekebilirsiniz. Dalgınlık anında düşürdüğünüz paralar sizi üzmesin.

8. Kırılacak eşyalarınızı kıyafetlerinizin arasına dağıtın. Bu sayede kırılmalarını engellemiş olursunuz.