Aceleniz mi Var: Oje Kurutmanın 7 Yolu

Kıyafeti tamamlayan, en büyük yardımcılardan biri olan ojeler; her ne kadar acele edilmesi de gerekse tüm işler son dakikaya da kalmış olsa birçok kadının asla atlamadığı bir detaydır. Ancak işlem ne yazık ki oje sürmek ile bitmiyor, bir de ojenin kurumasını beklemek var ki en zoru… Ojelerin kurması için yapmanız gereken işleri ertelemeniz, âdeta dünyanızı bir süre durdurmanız gerekir. Oysa ki bu sürecin çok daha kolay olmasını sağlayan bazı yöntemler mevcut. Nasıl mı? İşte detaylar…

1. Buz Küpleri

Oje kurutmak için ihtiyacınız olan şeyler çok basit. Buzluğunuzda daima sizi bekleyen buz küpleri mevcutsa bir de parmaklarınızı içine doldurabileceğiniz minik bir kap edinin. Kap içerisini bir miktar su ve birkaç buz küpü ile doldurun. Ojelerin kuruması için bu soğuk kap içerisine parmaklarınızı daldırıp birkaç saniye bekletin. Bu yöntem sayesinde şok etkisi uygulayacak, ojelerin derhal kurumasını sağlayacaksınız.

2. Buzluk

Bir diğer yöntem daha da basit sayılabilir. Oje sürdükten sonra parmaklarınızı buzdolabının dondurucu kısmında bir süre bekletin, işte bu kadar! Kısa sürede ojeleriniz kuruyacak, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

3. Kurutma Makinesi

Adı üzerinde, kurutma makinesi… Elbette sadece saçları kurutacak değil ya! Bu kez ondan ojelerinizi kurutmak için yararlanmaya ne dersiniz? Kurutma makinesinin mümkünse en soğuk ayarını kullanarak ojelerinizin çok daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz.

4. Spreyler

Eskiden yoktu böyle şeyler, ama artık işler daha kolay. Birçok kozmetik mağazasında kolayca bulabileceğiniz oje kurutmaya yarayan spreyler mevcut. Kullanımı oldukça basit bu spreyler sayesinde ojelerinizi anında kurutabilir, vakitten kazanabilirsiniz.

5. Üflemek

Bilinen en eski yöntemlerden biri olsa da en etkili yöntemlerden olduğu da gerçektir. Ojelerinize nefesinizle üflediğinizde ojelerdeki fazla sıvının buharlaşmasını sağlar ve ojelerin kuruma süresini kısaltabilirsiniz.

6. Akan Su

Ojeli parmaklarınızı sadece akan suyun altına getirerek kurumasını sağlayabilirsiniz. Suyun buharlaşma özelliği sayesinde ojeleriniz çok daha kolay kuruyacak, siz de işlerinize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

7. Püf Noktası

Ojelerinizin daha hızlı kurumasını sağlayan, uygulamanız gereken birkaç püf noktası da mevcuttur. Ojeyi kalın bir kat sürmektense ince bir şekilde iki kat sürmek işlerinizi kolaylaştırır. İnce bir kat ojeyi sürüp bir süre bekleyin ve ikinci kat ojeyi öyle sürün. Bu sayede kuruma süresi kısalacak ve ojeleriniz daha kusursuz olacaktır.