Akıllı Telefonları Soğuk Havadan Korumak İçin Ne Yapmalı?

Yaz mevsimini düşünün… Sıcaklığın artmasıyla alev topuna dönen telefonunuz, kış ayında sanmayın ki rahat. Son zamanlarda telefonunuz kendiliğinden kapanıyorsa ya da ısısına değişiklikler oluyorsa, akıllı cihazınızın soğuk havadan nem kapmış olma olasılığı olabilir. Soğuk havalarda cihaz bakımında nelere dikkat etmek gerekir, akıllı telefonları soğuk havadan nasıl koruruz? Soruların yanıtı için aşağıda buluşalım.

1- Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz termal kılıflardan satın alabilir, tıpkı kendinizi olduğu gibi telefonunuzu da koruma altına alabilirsiniz. Bir nevi telefon aksesuarı sayılır o da hem. 🙂

şampuandan_telefonluk

2- Soğuğa çıkmadan önce telefonunuzun şarjının tam olmasına dikkat edin. Böylelikle ani şarj azalmalarına karşı temkinli olmuş olursunuz. Bazı telefonlarda şarj seviyesi henüz %25 iken bile telefon kapanabiliyor.

batarya

3- Çok soğuk havalarda, telefonunuz kapatmanızda yarar olabilir. Çünkü telefonunuz kapalıyken, açık olmasına oranla çok daha fazla korur kendini. Bu nedenle dondurucu soğuklarda bir süre kapatmanız faydalı olabilir.

telefon

4- Telefon ekranınız, soğuk havalarda hassaslaşabilir ve dahası çatlamalara bile neden olabilir. Bu nedenle çok soğuk havalarda kılıfından ya da çantanızdan çıkarmamaya gayret edin. Elinizde düşerse, kırılma ihtimali yüksek olabilir.

TELEFON

İlla eksi rakamlarla süslenmiş hava şartları değil kastımız, sıradan bir karlı havanın getirdiği soğuk da dahil söyleyeceklerimize. Bunları deneyin, telefon derdini rafa kaldırın! 😉