Alyans Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Alyans, hayatlarını birleştirmek isteyen iki insanın birbirlerine bağlılığını simgeleyen aksesuardır. Zamanı geldiğinde satın almak için heyecanla araştırılmaya başlanır ve zevklere uygun seçimler yapmaya çalışılır. Peki, uzun süre kullanılması hedeflenen alyansları seçerken hangi noktalara dikkat edilmelidir?

Yazımızın devamında alyans seçimine dair püf noktaları öğrenebilir, zorlu seçim sürecini biraz olsun kolaylaştırabilirsiniz. İşte, alyans seçiminde dikkat etmeniz gereken 5 nokta…

1. Materyaline ve Rengine Dikkat Edin

Piyasada binlerce alyans seçeneği sizi bekliyor olacak. Eğer ki seçim yapmakta zorlanan bir insansanız bol seçenek sizin aleyhinize olabilir. Bu yüzden alyansın gümüş mü yoksa altın mı gibi hangi materyalde yapılmış olacağına ve gümüş mü yoksa rose gibi hangi renkte olacağına karar vermelisiniz. Bu sayede seçeneklerinizi önemli oranda kısıtlayabilir, seçim sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Davetiye

2. Hafif Olmasına Dikkat Edin

Alyans; birlikteliğinizin sembolü olacağı için her koşulda, her zaman takmayı tercih edeceksiniz. Bu yüzden sizi asla rahatsız etmeyecek bir alyans seçimi yapmaya dikkat etmelisiniz. Hafif, rahat, parmağınıza ne geniş ne de dar gelen ve mümkünse her giyim tarzınıza uyabilecek bir alyansla çok daha güzel bir anlaşma yapabilirsiniz.

3. Parmak Tipinize Göre Olmasına Dikkat Edin

Satın almak istediğiniz alyansın ellerinizde rahat durması kadar estetik görünmesi de sizin için önemli olabilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, parmaklarınızın yapısıdır. Eğer ki parmaklarınız ince uzunsa geniş alyansları; parmaklarınız ince ve kısaysa daha dar alyansları tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha şık alyans seçimleri yapabilirsiniz.

4. Gramajına Dikkat Edin

Gramaj farkı olan alyanslar, görünüm açısından birbirinden farklı değildir; ancak kullanım ömrü bakımından gramajı düşük olanların ömrünün daha kısa olduğunu söylemek mümkündür. İçi boş olan alyanslar herhangi bir çapma sonucunda kolayca yamulabilirken içi dolu olan alyanslar olası kazalara karşı daha dayanıklıdır. Bunun dışında gramaj miktarına bütçenizi de dikkate alarak karar verebilirsiniz.

5. İç ve Dış Yüzeyine Dikkat Edin

Kullanımı rahat bir alyans satın almak istiyorsanız alyansın iç ve dış yüzeyine dikkat etmelisiniz. Alyans içine isim yazdırmak genellikle tercih edilen işlemlerden biri olsa da ismin oluşturduğu girinti ve çıkıntılar parmağınızı tahriş edebilir. Hassas bir tene sahipseniz iç yüzeyi desensiz alyanslar, dış yüzeyini kesilmelere sebep vermeyecek yuvarlak hatlarda olmasına dikkat edin.

Düğün hazırlıklarınız ve ev süslemeleriniz için birbirinden güzel, rengarenk çiçekleri Migros Sanal Market‘ten satın alabilirsiniz.