Angelina Jolie’nin Zayıflık Sırrı; Sarımsak Çayı

Beyinde başlayıp ağızda biten bir Pazartesi ritüeli; diyet. Kimi zaman sadece sözde, kimi zaman yasaklanan yiyecekler ile gözde, kimi zamanda “kısmet” ile özde… Her Pazartesi “bu son” ile başlanan ancak sonu gel(e)meyen bir zayıflık hülyası. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni zayıflama yöntemleri ile umut hala fakirin ekmeği; yalnız ekmek kepek olmak şartı ile. İşte son zamanlarda dudakları bitse zayıflığı bitmeyen Hollywood’un yıldızı, çocuklarının annesi bir dünya güzelinin yeni gözdesi ile gündeme bir kez daha merhaba dedik; Angelina Jolie ve sarımsak çayı. Adından 1-0 yenik başlayan çay, zamanla durumu beraberliğe ve hatta galibiyete götürecek gibi duruyor. Faydaları saymakla bitmeyen bu çayı bir de bizden dinleyin… Şifa dağıtan çaya dair detaylar yazımızda sizin için demleniyor…

zayıflamak için

1- Sindirim onun işi!

En büyük sorunlardan biri sindirim sisteminde yaşanan sıkıntılara bağlı şişlik ve ödem. Sarımsak çayının en büyük faydalarından biri sindirim dostu olması ve hazmı kolaylaştırması. İşin temeli de bu değil mi zaten?

2- Angelina Jolie’nin bir bildiği var!

Jolie’nin kısa sürede 11 kilo vermesinin sırrı sarımsak çayıymış. İçeriğinde bulunan asitler yağ yakımını güçlendirdiğinden hızlı kilo kaybına vesile oluyor. Ancak doktor kontrolü şart hele ki konu sağlıksa…

zayıflama çayı

3- Rahat bir nefes…

Çayın kendi değil buharı bile faydalı. Bronşitin etkilerini azaltıyor ve rahat bir nefes için gerekli tüm içsel ortamı oluşturuyor.

zencefil

4- Sarımsak ve Piramit ilişkisi…

Sarımsak çayı da tıpkı lahana gibi güçlü bir ödem söktürücü. Yanısıra tek diş sarımsak da antibiyotik niteliğinde. Öyle ki piramitleri inşa eden çalışanlara güçlü olmaları için sarımsak yediriliyormuş yıllar önce… Bakar mısınız olaya!

Sadece sarımsak çayı değil zayıflamaya yardımcı olan birtakım özel maddeler ile de yaşam daha sağlıklı!

Tere tohumu: Metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Metabolizmanın hızlı çalışması, kilo kaybını tetikler.

CoQ10: Halsizlikle savaşır. Kilo kaybı sırasında yaşanan halsizliğe iyi gelir ve enerji metabolizmasını güçlendirir. En çok kırmızı ette, balık ve yumurtada rastlanıyor.

L-Carnitne: Sıkı bir egzersiz ile birlikte kasların performansını arttırır. Vücutta depolanmış yağların yakımını hızlandırır.

Funda yaprağı: En büyük yararı açlığı bastırması. Yağların vücut tarafından daha hızlı yakılmasını sağlar dolayısı ile kilo verilmesini hızlandırır.

Yeşil çay: Güçlü bir antioksidan. Bağırsaktaki faydalı bakterileri arttırır ve sindirime yardımcı olur.

yeşil çay

Zencefil: Bünyeyi kuvvetlendiren en önemli gıdalardan biri. Kilo verirken birtakım enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltan zencefil ile pek çok lezzet yapabilirsiniz. Onlardan birini MigrosTV‘de sizin için yaptık; zencefilli limonata. Yazın da yaklaşmasıyla artan hararete birebir! Tarif için tıklayın!

diyet

Yazımızın başında sarımsak çayından bahsetmiş, faydalarına değinmiştik. Şimdi ister misiniz şöyle leziz bir sarımsak çayı hazırlayalım?

Sarımsak Çayı Tarifi 

Malzemeler (4 kişilik) 
3 diş sarımsak
Taze zencefil
Bal
Limon suyu
Yapılışı

Zencefili 2 dakika kaynatın. Sarımsakları dövüp zencefille beraber bir taşım kaynatın. Sarımsakla zencefili süzün. Limon suyu ve balı koyun. Tarifi detaylı izlemek için tıklayın!