Daha Güçlü Günlere: Bağışıklık Sisteminizi Destekleyen 5 Esansiyel Yağ

Esans yağlarının vücut sağlığınızı desteklemeye yönelik birçok faydası var. Hatta belli semptomları iyileştiren esansiyel yağlar da mevcut. Tamamıyla doğal olan esans yağları, damıtılma işlemiyle saf hale getirilir. Esans yağlarının bir başka faydası da bağışıklık sisteminizi güçlendiren yönüdür. İşte immün sisteminize dost 5 yağ ve faydaları!

Mis Gibi Koktu Buralar: Limon Yağı

Limon yağının bin bir çeşit faydası var. Mod değişimleri ve konsantrasyona faydası olduğu kadar, aynı zamanda ateş düşürücü, enfeksiyon iyileştirici ve astımı rahatlatıcı etkisi de mevcut. Özellikle bu esans yağı, immün sistemini arındırıcı özelliği ile vücut üzerinde harikalar yaratır. Güne başlarken içeceğinize birkaç damla limon yağı eklemek, kandan toksin atılımını sağladığı gibi enfeksiyon ve diğer hastalıklardan da korunmanızı sağlar. Uyarımız; iyi damıtılmış yağlar edinmeye, uzun süreli kullanmamaya ve miktarı fazla kaçırmamaya dikkat edin!

migrostvblog_limonyagi_v1_220617

Hafif Keskin: Okaliptüs Yağı

Bu esans yağının şaşırtıcı faydalarına inanamayacaksınız! Canlandırıcı ve uyarıcı etki gösterir; grip, soğuk algınlığı, öksürük ve bronşit ile savaşabilecek antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip olması nedeniyle, vücudun bağışıklık sistemine fayda sağlayan yağlardan biri olarak kabul edilir. Okaliptüs yağı, akciğer dokusunun ve fonksiyonunun yeniden üretilmesi için de güçlü bir yardımcıdır. Sistemdeki kan dolaşımını düzenler, kanı temizler ve ayrıca akciğer sağlığını geliştirir.

migrostvblog_ocaliptusyagi_v1_220617

Kendinize Getirir: Biberiye Yağı

Biberiye yağından birçok fayda umabilirsiniz, beklentileriniz karşılıksız kalmaz. Odunsu kokusu ile bilinen bu muhteşem yağ; stres, kaygı ve depresyonu hafifletir. Amaçlarından bir diğeri vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek ve dışarıdan gelen toksinlere karşı hastalıkları önlemektir. Bu temel yağ; soğuk algınlığı, rinit, sinüzit ve bronşit ile savaşmaktadır. Nefesi derinlemesine genişletebilir ve derinleştirebilir.

Biberiye Yağı

Alerji mi: Altın Otu Yağı

Bu esans yağının temel özelliği vücudu toksinlerden temizleyerek arındırmaktır. Aroması ile popüler olmasının dışında, alerjileri, öksürüğü, soğuk algınlığını, deri iltihabını, uykusuzluğu iyileştirme etkisi gösterir.

Esansiyel Yağ Çeşitleri

Hatta Tariflere Katılır: Tarçın Yağı

Baharatlı kokusuyla tarçın yağı; immün sistemini uyarıcı etkiye sahiptir ve hastalıklardan korur. Depresyon hissini azaltır, enflamasyonu önler, virüs ve parazitlerle savaşır.

Tarçın Yağı

Sağlıkla kalın!