Kolları Sıvıyoruz: Bahar Temizliği İçin 5 Pratik İpucu!

Cemre’lerin havaya, suya ve toprağa düşmesi, kışlıkların dolap köşelerinde doğru itilmesi, alıp başını giden ‘Kilo vermeliyim!’ telaşı, evleri saran bahar temizliği sevdası… Bu semptomlardan da anlaşılacağı üzere devir bahar devridir; olmazsa olmaz olan ise bahar temizliğidir! Bahar temizliğini daha verimli ve eğlenceli kılmak için pratik ipuçları araştırdık sizin için.

Bunları bilmek temizlik aşkınıza #iyigelecek.

1427846400-60382b3412507dc349a886881724eacc

1- Çeliklerin Daha Parlak Olması İçin…

Elinizin altında güçlü bir temizleyici yoksa pratik bir çözüm ile ilerleyebilirsiniz. Mum bazlı aerosol sprey ile çeliklerinizi parlatın. Ardından bir sargı bezi ile üzerini temizleyin. Eskisinden çok daha parlak olacaktır.

kaşık

2- Duvar Temizliği İçin…

Özellikle duvarınız beyaz ise ve evde de minik bir afacan mevcutsa, bahar temizliği biraz meşakkatli gibi gelebilir. Ancak bunun da kolayı var. Temiz bir sünger alın ve suya batırın. Ardından bir miktar bulaşık deterjanı ekleyin ve süngeri köpürtün. Duvarlarınızı hafif dairesel hareketlerle silin. İşte bu kadar basit!

duvar-temizligi

3- Sudan Hoşlanmayan Parkeler İçin…

Parkelerin en büyük düşmanı sudur. Su, zamanla parkelerin şişip kabarmasına ve parkelerin aralarında bulunan yapıştırıcıların eriyerek açılmasına neden olur. Kolay parke temizliği için bir önerimiz var. Migros marka sıvı yüzey temizleyiciyi bir miktar su ile karıştırın. Bezinizi bu su ile ıslattıktan sonra iyice sıkın. Hafif nemlenmiş bezinizle parkeleri silin. Alternatif bir çözümümüz daha var!

3-adimda-kolay-parke

4- Lavabo Temizliği İçin…Elinizin altında temizleyici yoksa ve bir yandan da acil ve hızlı bir çözüme ihtiyaç duyuyorsanız şuna ne dersiniz? Eşit miktarda sirke ve tuzu, buz kalıpları içerisinde dondurun. Ardından lavabonun içerisine bırakın. Buz kalıpları eridikçe derin temizlik ve kalıcı bir ferahlık hissedeceksiniz.

lavabo

5- Kumaşlarınızdaki İnatçı Lekeler İçin…

Pas ve lekeler için limon suyu veya sirke kullanmayı denediniz mi? Lekeli bölge üzerine limon suyu veya sirke döküp birkaç dakika bekleyin. Sonra yumuşak bir fırçayla fırçalayın. Aynı uygulamayı parlamayan bakırlar için de yapabilirsiniz. İşin “Peki ama nasıl?” kısmı için MigrosTV’ye buyurun: Bakır eşyalar nasıl parlatılır?

ipek_kumas