Başarısızlıktan Gelen Başarının 7 Sırrı!

Bugüne kadar sıkça okuduğumuz başarı hikayelerinin ardındaki başarısızlıkları ve başarıya götüren azmi hiç fark ettiniz mi? Aslında başarı, başarısızlığın getirdiği hırstan kaynaklanır çoğu zaman. Bu yazımızda, başarısızlıktan doğan başarının 7 nedenini sizinle paylaşmak istedik. İşte başlıyoruz…

1- Başarısızlık, bir öğretidir!

Aslında yaşadığımız her durumun, her başarısızlığın altında önemli bir mesaj yatar. Bu mesaj da sizin bir sonraki hamleniz için en önemli öğretiniz olabilir. Önemli olan mesajı doğru ve tam olarak anlamak ve bir sonraki hamleyi doğru taşlar ile yapmak…

satranç

Okulda başarı, gelecekte de başarı mıdır? Özellikle ülkemizde iyi okullarda okumuş olmak kişinin gelecekte bulunacağı konuma destek olsa da başarı için göz ardı edilemeyecek başka koşullar da mevcut. En az eğitim kadar etkili olan bu koşulları öğrenmek istemez misiniz? Okulda başarı sağlamak ile ilgili sorularımızın cevabını Eğitim Danışmanı Emre Çiğdem‘den alıyoruz.Tıklayın! 

2- Başarısızlık, kendinize verdiğiniz sözün geçerliliğidir!

Kendinize verdiğiniz sözleri tutma konusunda sadık mısınız? Başarısızlık ve hayal kırıklığının ardından, başarılı olmak adına kendinize söz verir ve bu sözünüzü tutarsanız, her şeyden önce kendinize karşı saygılı olmuş olursunuz. Bu durum, kararlı olduğunuzun da bir kanıtı olabilir.

başarı

“Bir kitap okudum, hayatım değişti” demek istiyorsanız size Barış Uslu’nun Yıka Beynini adlı kitabını öneriyoruz! Yıka Beynini kitabı ile; profesyonel başarı, spor ve sahne performansı, utangaçlık ve kendine güven, tüm fobiler, alerjiler ve astım konularında cevaplar bulabilirsiniz.
Kitabınızı Migros Sanal Market’ten tek tıkla sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile gerçekleştirerek aynı gün teslim alabilirsiniz. Tıklayın!

3- Başarısızlık, karakterinizi güzelleştirir!

İnanması güç değil mi? Aslında başarısızlık nedeni ne olursa olsun bu durum kendinize olan güveninizin artmasına neden olabileceği gibi, bir sonraki hamlenizde de çok daha inançlı ve azimli olmanızı sağlayabilir. Bu da karakterinizin gelişmesini ve yaşanan güçlüklerden sonra yarınlara daha kolay adapte olmanızı sağlar.

hedefler

4- Başarısızlık, yeni şeyler denemenize olanak tanır!

Baktınız olmadı, siz de işi “oldurmak” için başka yollar denersiniz. Farklı arayışlarla başarıya ulaşmaya çalışırken, yeni şeyler deneyimleyebilir; tecrübelerinize bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

superman çocuk

5- Başarısızlık, farkındalığınızı arttırır!

Aldığınız kararlar başarısızlık mı doğurdu? Bu, farkındalık hanenize bir puan daha ekledi! Çünkü bu farkındalık, seçimlerinizde bir sıkıntı olduğuna işaret ederken, hayata dair kendinizi bulmanız konusunda da sizi olumlu yönde geliştirecektir.

hedef koymak

Şampiyon olmak için süper güçlere mi sahip olmak gerekiyor? Peki, başarı her insan için mümkün müdür? Bu soruların cevapları şimdi Eğitim Danışmanı Emre Çimen‘in uzman görüşü ile MigrosTV’de! Tıklayın!

6- Başarısızlık, yeni ilişkiler doğurur!

Her zaman aşk değil belki! Ama başarısızlığınızı sorgularken işin “ben nerede hata yaptım?” kısmında başkalarının görüşlerine de yer vermek isteyebilirsiniz. Bu paylaşımlar, sıkı dostlukların temelini de oluşturabilir. Yani aslında başarısızlık, sanılanın aksine yalnızlığı getirmeyebilir.

iş görüşmesi

7- Başarısızlık, önceliklerinize dönüştür!

Olabilir mi? Olabilir! Başarmak uğruna ikinci plana attığınız sözüm ona öncelikleriniz, bu başarısızlığın ardından hayatınızda hak ettiği yeri alabilir. Başarısızlık, bir adım geri gitmenize ve esas odağınıza geri dönüşünüze yarayabilir.

ekip olmak