Bazı Bağımlılıklar Olası Bir Sağlık Sorununa İşaret Ediyor Olabilir!

Tabi işin uzmanı değiliz, doktora danışmadan gerçekleri bilemeyiz. Ancak bugün sizinle birtakım araştırmaları paylaşmak istedik. Bazı bağımlılıklar, sağlık sorununa işaret ediyor olabilir. Peki nedir bunlar?

1- Aşırı Su Tüketimi!

Çok su içmek güzel tabi. Ama bu su tüketimi aslında diyabeti işaret ediyor olabilir. Diyabetiniz varsa, şeker kanınızda daha da güçlenir ve böbrekleriniz şekeri filtrelemek için daha çok çaba harcamak durumunda kalır. Bu da su tüketiminizi tetikleyebilir.

su

2- Tuz Bağımlılığı

Damak tadınıza düşkünseniz o başka. Ancak tuzsuz yaşayamayanlardansanız o halde böbrek üstü bezi yetmezliği olabilir. Bir diğer adıyla Addison hastalığı. Böbrek üstü bezleri yeterli hormonu üretmezse, tuz tüketimine etki edebilir.

tuz

3- Buz İhtiyacı

Serinlemenin ötesine geçiyorsa buz tüketiminiz, o halde bu demir eksikliğinize işaret ediyor olabilir. Medical Hypotheses’e göre buz çiğnemek beyne kan akışını yükseltiyor, demir eksikliğinden kaynaklanan tembellik ile savaşıyor.

kristal-gorunumunde-buz

4- Çikolata Aşkına

Magnezyum ya da B vitamini eksikliğine işaret ediyor olabilir. B vitamini vücudumuzdaki hücresel işlemlerde etkin rol oynuyor, enerji üretimi de dahil.

çikolata hakkında ilginç bilgiler 5

5- Kızartma

Kulağa ilginç gelecek ama Omega 3 eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Vücudunuzun Omega 3 ihtiyacını bu kızartmalar tetikliyor olabilir. Daha iyi bir çözüm? Somon, avokado, fındık ve zeytinyağı!

kizartma

Şimdi gelin yazımızın en başına dönelim. Sadece ‘araştırma’ ile sınırlı bilgileri paylaştık, geri kalan ve en doğru bilginin doktorunuzda olduğunun altını çizerek son  verelim yazımıza…

Sağlıklı günler!