Bekarlar İçin Yemek Yapma Tavsiyeleri

Tek başına yaşayanlar bilir, sadece kendiniz için yemek yapmak tam bir işkenceye dönüşebilir ve çoğunlukla sipariş vermeyi ya da dışarıda yemeyi tercih edersiniz. Aslında kendiniz için yemek yapmak sandığınız kadar zor değil! Vereceğimiz tavsiyelerle evde yemek yamanın keyfine varıp, kendi lezzetli yemeğinizi yapmaya başlayabilirsiniz! İşte tek başına yaşayanlar için hayat kurtaran yemek yapma tavsiyeleri!

1. Basit Tarifler Deneyin!

Yemek yapmak her ne kadar meşakkatli bir iş gibi gözükse de fazlasıyla pratik ve zaman almayacak tarifler var. Hepsi MigrosTV’de.

tavuk

2. Kalanları Değerlendirin!

Yediklerinizden kalanı bir kenara ayırıp daha sonra yepyeni bir yemek yapabilirsiniz. Örneğin evde kalan sebzelerle çorba yapmak çok kolay. Kalan karnabahar olabilir, brokoli ya da havuç… Bunlar gibi tek kalmış sebzelerin hepsini bir tencereye atıp üzerine su ekleyin ve haşlayın. Hatta haşlarken birkaç diş sarımsak ekleyerek tadını artırabilirsiniz.

corba-tarifleri

3. İleriyi Planlayın!

Başarının sırrı plan yapmaktan geçer! Yemek yaparken de aynı şey geçerli. Market alışverişinizden önce mutlaka haftalık ne yapacağınızı düşünüp ona göre satın alın ki ekstra masraflar canınızı sıkmasın. Bu sayede kendinize yapacağınız yemeğin aslında çok da pahalıya mal olmadığını görmüş olursunuz.

4. Kahvaltılıkları Yemeğe Uydurun!

Çok yorgun olduğunuzda basit bir yemek dahi yapmaya enerjiniz olmayabilir. Bu gibi durumlarda kahvaltılıklar en güzel çözüm olur! Birkaç yumurta kırarak üzerine yeşillik ekleyebilir, krep yapıp üzerine istediğiniz malzemeyi ilave ederek çeşitlendirebilirsiniz, tamamen yaratıcılığınıza kalmış!

krepten-pasta