Beyaz Saçları Geçici Olarak Kapatmanın 5 Yolu

Beyazlayan saçlar çoğu insan için olgunluğu ifade edip mutlu etse de özellikle genç yaşta karşılaşanlar için epey can sıkıcı olabiliyor. Eğer ki siz de canı sıkılan taraftaysanız beyaz saçlar için çözüm arayışlarına çoktan başlamış olabilirsiniz, o halde sizi yazımızın devamına davet ediyoruz. Beyazlardan kurtulmak ama aynı zamanda da çok fazla kimyasal kullanmamak istiyorsanız bu doğal yöntemlere bayılacaksınız. Adaçayından biberiyeye birçok malzeme ile beyazlarınızı renklendirebilir, kısa zamanlığına bile olsa onlardan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar…

  • Manolya Çayı

Saçlarınızdaki beyazların daha az fark edilir olmasını sağlamanın en kolay yollarından biri de manolya çayından yararlanmaktır. Büyük bir kupa kadar sıcak su içerisine bir yemek kaşığı kadar manolya çayı ekleyin. Soğuduktan sonra saçlarınızdaki beyazlara sürün. Son olarak saçlarınızı sıcak suyla durulayın. Bu yöntem sayesinde saçlarınızdaki beyazların birkaç ton koyulaştığını görebilirsiniz.

  • Adaçayı

Soğuk algınlığı denince akla gelen ilk şifa seçeneklerinden biri olan adaçayından bu kez saçlarınızdaki beyazlardan kurtulmak için yararlanmaya ne dersiniz? Bir avuç kadar adaçayı ve siyah çayı yarım litre kadar sıcak su ile karıştırıp demleyin. Soğuduktan sonra saçlarınıza uygulayın. Bir süre bekletip bol su ile durulayın. Hazırlaması da uygulaması da çok basit olan bu yöntem sayesinde saçlarınızdaki beyazların kısa süreliğine renklenmesini sağlayın.

  • Patates Suyu

Her haline bayıldığımız yiyeceklerden biri olan patatesin bu kez suyundan yararlanarak saçlardaki beyazlardan kurtulmaya çalışıyoruz. 4 adet patatesin kabuğunu 2 lire su içerisinde yarım saat kadar kaynamaya bırakın. Suyu soğuttuktan sonra saçlarınızdaki beyazlara masaj yaparak uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu yöntemi haftada 3 kez uygulayarak beyazların renk kazanmasını sağlayın.

  • Yumurta, Ceviz ve Biberiye

Muhteşem üçlü olarak bayılacağınız bu formülü haftada 1 kez uygulayarak etkili sonuçlar alabilmeniz mümkündür. 2 adet ceviz kabuğu, 5 adet ezilmiş ceviz, bir avuç biberiye, bir adet yumurta kabuğunu macun kıvamına gelene kadar karıştırıp saçlarınızdaki beyazlar üzerine uygulayın. 1 saat beklettikten sonra bol su ile durulayın. Daha sonra beyazlardan arınmış saçlarınızın keyfini çıkarın.

  • Biberiye

Biberiye, özellikle esmer tenliler için harika bir yöntem! 4 yemek kaşığı biberiyeyi yarım litre su ile karıştırın ve saçlarınıza bir sprey şişesi yardımı ile uygulayın, hepsi bu! Bu yöntemi haftada birkaç kez uygulayarak hem beyazlarınızdan kurtulun hem de saç köklerinizin daha güçlü olmasını sağlayıp daha sağlıklı saçlara sahip olun.