Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Kahvaltı Yapmayı Asla Atlamayacaksınız!

Kahvaltı… Günün en anlamlı ama bir o kadar da atlanmaya meyilli öğünü. Kahvaltı etmenin faydalarını bilseniz eminiz zorla da olsa ağzınıza bir iki lokma bir şey atarsınız sabahları. Sizin için araştırdık.

1- Yapılan araştırmalara göre kahvaltı etmeyen insanlar, edenlere oranla daha fazla kilo alabiliyor. Yani kahvaltı etmezseniz kilo vermek işini unutun!

kahvaltı

2- Kahvaltı etmek daha üretken olmanızı sağlar. Konsantrasyonunuzu arttırır, hafızanızı güçlendirir ve güne daha hızlı başlamanıza yarar sağlar.

kahvalti

3- Metabolizmanızı daha hızlı çalıştırmak ve yağ yakma işlemini daha çabuk başlatmak için tek yapmanız gereken uyandıktan hemen sonra kahvaltı etmek.

kahvaltı

4- Kahvaltı etmek ‘aşırıya’ kaçmanızı önler. Kahvaltı ederseniz doyarsınız ve öğle saatlerinde daha fazla yemenizi önlemiş olursunuz.

kahvaltı_tarifi

5- Egzersiz yaparken daha dinç olmak için spordan birkaç saat önce sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kahvaltı etmek, enerjinizi yükseltir.

saglikli-kahvalti

6- Kahvaltı etmenin hipertansiyondan diyabete kadar pek çok hastalığa iyi geldiğini biliyor muydunuz?

kahvalti3

Madem bu kadar kahvaltı etmenin öneminden bahsettik o halde ister misiniz şöyle güzel bir kahvaltı hazırlayalım? Sizin için pek çok leziz kahvaltılık tarifler hazırladık.

Şimdiden afiyet olsun, bal olsun, şeker olsun! 🙂