Birkaç Makyaj Sırrı ile Bu Kadar Farklı Göründüğünüze İnanamayacaksınız!

Buğulu ve anlamlı gözlerin sırrı; eye-liner. Ah bir de çekerken elimiz titremese. Göz çevresine bulaşan siyah boyalar ile kaleci gibi görünmek canınızı mı sıkıyor? Bu önerilerimize mutlaka göz atın. İşte ideal bir makyaj için altın değerinde öneriler!Eye-liner çekerken ellerim titriyor, yok mu pratik bir yöntemi?Olmaz mı! Eye-liner’ınız likit ise öncelikli olarak yapmanız gereken bir makyaj altı bazı kullanmak. Dünyada ün salmış markalara ait bazlar hayat kurtarırken, sıradan bir beyaz göz farı da anlık çözüm getirebilir. Bazın ardından siyah göz kalemi çekin. Göz kaleminin üzerine uygulayacağınız eye-liner, hem daha kalıcı hem daha düz bir çizgi çekmenizi sağlayacaktır.Gözlerim yuvarlak, nasıl çekik gösterebilirim?Önce en “yapmamanız” gereken uygulama ile başlayalım; eye-liner’ı göz pınarında bitirmek! Bu gözlerinizin olduğundan daha yuvarlak görünmesine neden olacaktır. Bunun yerine göz çizginizin bitiminde doğru hafif ve ince bir çizgi çekin. Çok uzatmanız, çekik göz etkisini artırmayacak; aksine göz şeklinizi daha belirginleştirecektir. Bunun için ideal olanı, kaş kavisinizin 2-3 cm ilerisinde kuyruğu bitirmeniz.makyaj_sırları

Gözlerim çok koyu, biraz ışıltı ve rengini daha açacak bir mucize yok mu?

Kahverengi gözlerinizi mavi yapabilecek tek teknoloji lenstir; ancak sanırız biz de bir şeyler katabiliriz! Gözleriniz koyu renkli ise metal ışıltılı göz kalemlerini tercih edin. Örneğin gözleriniz kahverengi ise, içinde sarı metal barındıran yanar dönerli yeşil göz kalemini gözünüzün altına ve üstüne çekin. Yansıma, göz renginizi etkileyecektir. Göz büyüklüğünüze göre içine siyah ya da beyaz kalem çekmeyi unutmayın. Beyaz kalem, gözünüzün daha büyük ve aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

göz_makyajı

Güzel bir rimelim var ancak bakışlarımı daha belirgin ve parlak yapmak istiyorum, ne yapabilirim?

Farklı bir deneyime ne dersiniz? Önce rimelinizi sürün, tercihen 2 kat. Rimeliniz kuruduktan sonra simli bir eye-liner’ı kirpik uçlarınızda gezdirin; simler belli belirsiz olsun, çok fazla olursa gözünüze yorgun bir ifade katacaktır. Ardından 2-3 dakika kurumaya bırakın. Sonuç, ışıltılı ve göz alan bir bakış.

rimel_nasıl_sürülür

Burnum yüzüme göre çok büyük, yok mu bir makyaj hilesi?

Var var! Önce koyu renk bir pudrayı ki bu açık kahverengi bir far da olabilir burnunuzun iki yanına sürün. Orta kısmına ise beyaz far sürün. Temiz bir fırça ile fazlalıklarını alın ve yeni ifadenize merhaba deyin!

 

Ruj, bir süre sonra dudağımda topaklanıyor; ne yapabilirim?

Diş fırçasıyla iyi geçinmeye bakın! Dudaklarınızı hafif ıslattıktan sonra diş fırçası ile -tercihen dişinize kullandığınız değil- dudaklarınızı fırçalayın. Ardından iyice nemlendirin ve bir süre bekleyin. Rujunuzu sürmeden önce hafif bir pudra geçin. Sonuç, göz alıcı dudaklar!

Kaşlarım çok seyrek ve boyamam gerekiyor ancak yapay olmasını istemiyorum, bilemedim ne yapacağımı!

Öncelikle elbette kaş renginiz önemli. Kaş renginiz siyah ve siyaha dönük ise koyu kahverengi bir kaş kalemi tercih edin. Siyah kaş kalemi ifadenizi sertleştirecektir. Tamamını boyamayın, sadece boşlukları doldurun. İlk boyama sonrasında kaşlarınız fazla belirgin olacaktır. Bunu önlemek için, boyadıktan sonra pudrayı bir sünger yardımı ile hafif dokunuşlar yaparak uygulayın. İfadeniz yumuşayacak ve yapaylıktan uzaklaşacaktır.

Diğer pratik makyaj önerileri için MigrosTV’nin sizin için hazırladığı makyaj tüyolarına mutlaka bakın! http://migrostv.migros.com.tr/category/guzellik-bakim/makyaj-tuyolari/