Birlikte Tüketildiğinde Mucize Yaratan 4 Süper İkili!

Sağlıklı yaşamak ve her daim güzel görünmek ile ilgili pek çok öğrenilecek şey var. Çoğu da beslenme düzenimiz ve gülük alışkanlıklarımız ile ilgili. Gerçekten de yediğimiz, içtiğimiz şeyler ile yaşlanmanın gözle görülür etkilerini azaltarak, geleceğe muhteşem yatırımlar yapabiliriz. Yaşlanma hızımızı yavaşlatabilir, cildimizin daha güzel görünmesini sağlayabilir, ileride yaşayabileceğimiz sağlık sorunlarını en aza indirebiliriz.
Besinler ile ilgili sürekli olarak yeni bilgiler ediniyoruz. Örneğin; kimi besinler birlikte tüketildikleri zaman etkilerini daha iyi gösterebiliyor ve vücuda daha faydalı hale gelebiliyor. Yaşlanmanın gözle görülür etkilerini azaltmak için şu besin birleşimlerinden yararlanmak size iyi gelecek!
1) Yeşil Çay & Limon
İki yeşil… Yeşil çay ve misket limonu. Cildime ne iyi gelir diye soranlar bu ikiliyi bir arada denemeli. Aslında sadece misket limonu değil, sarı limon da yeşil çay ile birleştiğinde oldukça etkili. Antioksidan deposu yeşil çay ve C vitamini deposu limon bir araya geldiğinde, güçlü bir antioksidan olan kateşinin cildi koruma özelliği daha iyi bir şekilde ortaya çıkıyor. Limon içindeki C vitamini, kateşinin parçalanmasını yavaşlatıp, vücudun daha fazla hazırdan kullanmasını sağlar. Bu sebeple her gün içtiğiniz yeşil çayın içine birkaç damla limon iyi gelecek.
yesil-cay

2) Avokado & Greyfurt

Pembe greyfurt ve avokado bir araya geldiğinde hücre hasarının önlemesine yardımcı oluyor. Tek başına kullanıldığında da vücuda çok faydalı olan bu ikili bir araya geldiğinde; avokadodaki sağlıklı yağlar, pembe greyfurttaki likopenin emiliminin artmasına yardımcı olup vücudunuzun çok daha rahat bir şekilde bu besinlerden faydalanmasını sağlıyor. Likopen de vücudu destekleyen en önemli antioksidanlardan.
avokado
3) Zeytinyağı & Brüksel Lahanası
Zeytinyağı mucizesini Brüksel lahanası ile birleştirin. Göz sağlığınızı önemli ölçüde destekleyecek bu ikili bir araya geldiğinde damakta muhteşem bir lezzet bırakıyor. Zeytinyağının Brüksel lahanası ile buluşması, Brüksel lahanası içindeki luteinin daha etkin şekilde kullanılmasını sağlıyor. Lutein ise katarakt ve körlüğün en büyük düşmanı.
bruksel-lahanasi
4) Elma & Çikolata
Kalp rahatsızlıkları sizden uzak dursun istiyorsanız çok lezzetli bir önerimiz var. Elma ve çikolata birleşimi! Flavanoidler bakımından zengin olan bitter çikolata ile bir araya gelen elma içindeki kuersetin maddesi kalbi desteklemenin en iyi ve lezzetli yollarından. Benmari usulü erittiğiniz bitter çikolataya elma dilimlerini batırarak hem sağlıklı hem de lezzetli bir atıştırmalık elde edebilirsiniz.
elma-cikolata