Bronzlaşmanıza Yardımcı Olacak 6 Doğal Yağ

Birçoğumuz yaz mevsimini en çok da bronzlaşabilmek için iple çekiyor. Yaz mevsimi gelince de bronzlaşma sürecini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için birçok farklı yöntem denemeye koyuluyoruz. Bronzlaştırıcı mendilinden tutun da solaryum seanslarına kadar denemediğimiz yöntem neredeyse kalmıyor. Peki daha kolay ve etkili, üstelik doğal olan bu yağlardan haberdar olmaya ne dersiniz? İşte birbirinden doğal ve etkili, her yerde kolayca bulabileceğiniz 6 yağ karşınızda!

1. Hindistan Cevizi Yağı

Hafif ama etkili yağların başında gelir. Yüzünüz haricinde tüm vücudunuza uygulayarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı sayesinde cildinizi hem besleyebilir hem de bronzlaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

hindistan-cevizi-yagi

2. Zeytinyağı

Cilt için doğanın bize vermiş olduğu mucizelerden biri olan zeytinyağını bronzlaşmak için de kullanabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın; cildinizi beslerken hoş bir bronzluk sağlayan zeytinyağını kullanmayı abartmazsanız iyi edersiniz, çünkü güneş etkisi ile zeytinyağının kokusu ağırlaşabilir.

zeytinyagi6

3. Havuç Yağı

Hem bronzlaşmak istiyor hem de bu işi pek de abartmamak istiyorsanız havuç yağı tam da size göre olabilir. Doğru miktarda kullandığınızda doğal bir bronzluk yakalayabilir ama miktarını aştığınızda çok koyu bir ten rengine sebep olabilirsiniz. Aynı zamanda güneş yanığından dolayı hissedeceğiniz acı hissini de havuç yağı ile hafifletebilirsiniz.

havuc-yagi

4. Fındık Yağı

Fındıkların birçok faydası olduğu gibi fındık yağının da faydaları oldukça fazladır. Fındık yağı; içerisindeki E vitamini sayesinde cilt tarafından kolayca emilir ve hem cildi besler hem de bronzlaşma sürecini kolaylaştırır.

fındık

5. Ayçiçeği Yağı

Siz ayçiçekleri gibi yüzünüzü güneşe dönmüş bronzluk dilerken ayçiçeği yağı da size tüm kolaylığını sunsun istemez misiniz? Hem dozunda bir bronzluk hem de kırışıklıkları azaltmaya yarayan ayçiçek yağını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

zeytinyagi5

6. Kayısı Yağı

Doğal görünümde, abartısız bir bronzluk elde etmek isteyenler için kayısı yağı ideal bir seçenektir. Aynı zamanda içerdiği bolca A ve E vitamini sayesinde cildi besleyerek güneş ışınlarına karşı etkin bir koruma sağlayan kayısı yağından hemen birkaç tane edinseniz iyi edersiniz.