Bu Bilgi de Şurada Bulunsun: Araba Cilasını Ev İçinde de Kullanmanın 6 Akıllı Yolu

Tabi şimdi bu bilgi ne alaka diyor olabilirsiniz. Ancak demeyin 🙂 Ani bilgiye nerede ve ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz çünkü. Bakın mesela o dünya paraya aldığınız, ancak bir kere kullanıp sonraki kullanım zamanı gelene kuruyan araba cilası… Onu kullanmanın farklı yolları da varmış, sizin için derledik.
1- Muslukların üzerinde oluşan su damlalarından doğan anlamsız lekeleri, cila sürerek önleyebilir ve dahası matlaşmış musluğunuzu parlatabilirsiniz.musluk

2- Paslanmaz çeliklerin üzerindeki parmak izleri sinirinizi bozuyorsa, onları temizlerken araba cilası kullanabilirsiniz, parmak izi oluşumunu önleyecektir.

paslanmaz_çelik

3- Ocağınızın üstünü araba cilası ile silerseniz, istediği kadar yağ sıçrasın ha deyince leke tutmaz. Titiz hanımlara MigrosTV‘den sevgilerle!

duduklu-tencere3

4- Ahşap eşyalarınızın bakımlı olması için, araba cilasını bir sünger yardımı ile sürün. Biraz bekledikten sonra kuru bir bez ile yeniden silin. Ahşap yüzeylerin hasar görmesi az da olsa engellenecektir.

ahşap yüzey temiziği

5- Arabanıza etiket yapıştıracaksanız, yapıştırmadan önce yüzeye birazcık araba cilası sürün. Sonra yapıştırın. Etiketi çıkarmak istediğinizde size daha az zorluk çıkaracaktır.

cila

6- Pencere kenarlarınızı temizledikten sonra, pervazların daha uzun süre temiz kalmasını istiyorsanız üzerlerine cila sürün. Toz ve kirin yapışmasını önleyecektir.

cam-thumb

Daha önce de bulaşık süngerinin farklı kullanımlarını derlemiştik, bu yazımız da ilginizi çekebilir.