Bu Hafta Başlıyoruz: Vaktiniz mi Yok? Bu Önerilerle Zamandan Tasarruf Sağlayabilirsiniz!

Ufak sinek mide bulandırır demişler. Bazı minik sorunlar, günlük rutinimize sekte vurabilir, işlerimizi yavaşlatıp, ekstra zaman harcamamıza neden olabilir. Bu zaman kaybını önlemek için size pratik önerilerimiz var.

1- Yumurta kabuklarını soymakla vakit kaybetmek istemiyorsanız, kaynama suyuna kabartma tozu ekleyin. Kabuklardan kolayca sıyrılacaktır.

yumurta

2- Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız, onu uçak modundayken şarj edin. Uçak modunda olunca normalden çok daha hızlı şarj olacaktır.

telefon

3- Ütü ile zaman kaybetmek istemiyorsanız çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra kurutmaya alın ve bu esnada makinenizin içerisine 3-4 adet buz atın. Buz, kırışıklık oluşumunu önleyecek ve daha düzgün çıkaracaktır kıyafetlerinizi…

kristal-gorunumunde-buz

4- Sahildeyken ya da soğuk hava koşullarında, telefonunuzu nemden korumak için üzerine bir poşet geçirebilirsiniz. Bu, zarar görmesini önleyecektir.

TELEFON

5- Kıyafetlerinizdeki ruj izlerini yok etmek için ekstra çaba harcamanıza gerek yok. Tek ihtiyacınız olan bir saç spreyi. Spreyi lekeli bölgeye sıkın ve 10 dakika bekletin. Sonra ıslak bir sünger ile silin; leke, kolayca çıkacaktır.

ruj-surme-teknikleri