Buzluğa Atılabilecek 6 Pratik Lezzet

Çalışanlara, öğrencilere, acil misafiri olan ev sahiplerine, çok acıkıp sabrı kalmayanlara zaman kaybetmeden lezzete doyabilecekleri müthiş önerilerimiz var! Bu önerileri uygulayarak hayatınıza kolaylık ve lezzet katabilirsiniz.
İşte zor zamanların dostu olabilecek, buzlukta kolayca saklayabileceğiniz erimesi uzun sürmeyen 6 pratik lezzet…

1. Buzluk Böreği

Çat kapı gelen misafirinizi çıtır çıtır bir börekle karşılayarak büyülemek ister misiniz? Ya da acilen gelen çay keyfi isteğinizi bir börek ile şahlandırmak? Bu nefis tarif tam size göre. Önceden hazırlayıp buzluğa koyduğunuz börekleri, istediğiniz zaman pişirebilir, lezzetinden hiçbir şey kaybetmemiş olarak bayıla bayıla tüketebilirsiniz.

2. Nohut 

Genel olarak yemeğini yaptığınız nohutları, buzluğa koyup etkili bir kurtarıcı kahraman yapmaya hazır mısınız? Nohutları yumuşayana kadar haşlayın. Soğuttuktan sonra tüketeceğiniz kadar porsiyonlara ayırıp paketleyin. Daha sonra ihtiyaç anında buzluktan çıkarıp kolayca eriterek ister nefis bir salata hazırlayın isterseniz de hazırladığınız pilavın içine katarak bambaşka bir sonuç yaratın.

3. Mozaik Pasta

Mozaik pasta, bayatlamış bisküvilerin en iyi şekilde değerlendirme yollarından biridir. Hazırlaması çok pratik, tatması ise çok lezzetlidir. Müsait olduğunuz bir zaman diliminde mozaik pastanızı keyifle hazırlayıp buzluğa yerleştirebilirsiniz. Daha sonra tatlı krizi ya da acil misafir gibi ihtiyaç anlarında hemen buzluktan çıkarıp bayıla bayıla tüketebilirsiniz.

Kuru Meyveli Mozaik Pasta Tarifi

4. Sarma

Malzemesi bol, nefis sarmalara herkes bayılır. O hâlde sarmaları önceden hazırlayıp buzlukta bekletmek mükemmel bir silah görevinde olabilir. Tabii onlar buzluktayken sabrınızın daha ne kadar dayanacağı size kalmış. Dondurucuda hazır olarak bekleyen sarmaları dilediğiniz an çıkarabilir, erimesi için çok uzun süre beklemenize gerek kalmadan pişirip tüketebilirsiniz.

Erikli Yaprak Sarma Tarifi

5. Börek İçi

Acil misafiriniz mi geliyor? Hemen ocağa çay koyun ve en yakın dükkândan yufka alın, tamamdır! Nasıl mı? Çünkü yufkanın içerisine koyacağınız malzeme çoktan hazır! Daha önceden tercihen ıspanaktan hazırladığınız börek içi sayesinde böreğinizi hemen doldurup hazır edebilir, günü kurtarabilirsiniz.

Baklavalık Yufkadan Börek Tarifi

6. Mantı Makarna

Akşam yemeğine özel misafiriniz var ve şöyle güzel bir mantı açmak istiyorsunuz. Fakat o da ne? İşten çok geç çıkacaksınız? Bu gibi kabuslarla sınanmamak için daha önceden mantı makarnanızı hazırlayıp buzlukta saklayabilirsiniz. İhtiyaç anında buzluktan çıkardığınız, lezzetinden bir şey kaybetmeyen mantı makarnaları sofranızı güzelleştirmek için kullanabilirsiniz.