Belki de Su İçseniz Yaramıyordur: Çok Çabuk Acıkmanızın Nedeni Bu Yiyecekler Olabilir!

Klasik savunmadır; su içsem yarıyor. Belki de yaramıyor da acıkmanızın altında başka sebepler yatıyordur, olamaz mı? Eğer gün içinde sık sık bu tarz yiyecekler tüketiyorsanız, midenizin suçu yok; acıkır yani. Sizin için daha çabuk acıkmanıza neden olan o yiyecekleri araştırdık.

1- Makarna

Vitamin deseniz yok, lif deseniz o da ne? Hele o sosları… E şimdi makarnadan bir performans beklemek haksızlık olmuyor mu? Makarna, çabuk acıktıran yiyecekler listemizin ilk sırasında efendim.

makarna

2- Beyaz Ekmek

Tamam, üzerine tereyağıydı reçeldi derken işin rengi değişiyor farkındayız. Ve fakat kendisi tıpkı makarna gibi vitamin zengini olmadığından, vücudumuzun ihtiyacı olan şeyleri karşılamıyor. Acıkan vücudu saldırıya geçiriyor.

ekmek_kırıntıları

3- Yumurta Beyazı

Ne ilginçtir ki sarısı tok tutarken beyazı acıktırıyor. Sarısının tok tutmasının nedeni içerdiği doymuş yağ oranı. Ama beyazı öyle mi? Değil! Acıktırır, aman dikkat.

yumurta

4- Tuz

Yemeklere kattığı lezzet tartışmaya kapalı ancak vücudumuza kattığı ödem tartışmaya bir hayli açık. Yalnız ödem olsa iyi. Tuzun, bizi durduk yere acıktırma potansiyeli olduğunu biliyor muydunuz?

tuz

5- Kırmızı Biber

Pek çok faydası var, yatsınamaz. Ancak en önemli özelliklerinden biri de iştah açması. Kırmızı biber yedikten sonra bir göz dönmesi oluyorsa bilin ki açlık.

Biber Salçası Tarifi

6- Mısır Gevreği

Sabahları en pratik kahvaltılardan. Ancak tok tutma özelliği yok, süt ile tüketseniz dahi. Mısır gevreği vb. gibi yiyeceklerden vazgeçemiyorsanız, açlığınızı geçiştirmek için yulaf içerikli olanlarını deneyebilirsiniz. Yulaf faydalı olmasının yanı sıra, sizi uzun süre tok tutacaktır.

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi