Çevrenizdekileri Etkileme Sanatı!

İnsanları etkilemek için yaptığımız en büyük yanlışlardan biri sadece büyük şeylerin önemli olduğunu sanmak. Halbuki küçük şeylerin önemi fark etmeseniz de büyük. Bizi biz yapan bu küçük ayrıntılardır. İşte, evde ya da dışarda davranışlarımıza biraz dikkat ederek çevremiz tarafından sevilen biri olabiliriz. Çok zor değil, sadece biraz özveri! İşte size çevrenizdekileri etkileme sanatının incelikleri:

1. Giyiminize Dikkat Edin!

Dışarıdan bakan birinin ilk dikkat ettiği şey görünüşünüzdür. Biriyle tanıştığınızda ya da tanıdığınız biriyle karşılaştığınızda önce kıyafetinize bakarlar. Bu yüzden nereye giderseniz gidin oraya uygun şekilde ve dikkatli giyinin. Dış görünüşünü güzelleştirmek istiyorsanız pilatesle tanışmalısınız. Pilatesin sağlıklı yaşam için hayatınıza kattığı faydalar bir yana dursun, dış görünüşünüze katkıları da yok sayılır gibi değil. Peki, pilates dış görünüşünüzü nasıl güzelleştirir? Cevabı için tıklayın!

çevrenizdekileri etkileme sanatı

2. Buluşmalara Geç Kalmayın!

Eğer bir yere geç kalıyorsanız, daha orada değilken insanlara sizi yargılama hakkı veriyorsunuz demektir. Kararlaştırdığınız saatte orada olmak sizi sorumluluk sahibi ve düşünceli gösterecek.

insanları etkilemek

3. Verdiğiniz Sözleri Tutun!

Birçok insan tutamayacağı sözler verir; çünkü o an karşısındakinin bununla mutlu olacağını düşünür. Sonrasında unutulan yada tutulamayan sözler karşınızdakini kötü hissettirir, size olan güvenini azaltır.

4. Başkalarının Düşüncelerine Saygılı Olun

Herkesle aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz. Bırakın insanlar neye inanmak istiyorlarsa ona inansınlar, belki sizin fikirleriniz de onlara farklı geliyordur. Hoşgörülü olmak, kişiliğinizin bir parçası olsun. Bu özelliğiniz insanlar tarafından çok beğenilecek.

Business high five

Business high five

5.  Daha Sık ‘Lütfen’ ve ‘Teşekkürler’ Deyin!

Bu kelimeler, kibarlığınızın göstergesi olacak. Minnettarlığınızı ifade etmek güzeldir. Karşınızdakilerin yaptığı küçük şeylere bile teşekkür edin, bu onları mutlu edecek ve hakkınızda iyi düşünmelerini sağlayacak.

6. Daha Sık Gülümseyin!

Gülümsemek bulaşıcıdır. İnsanlara sık sık gülümserseniz, onlar da size gülümser ve samimiyetiniz artar. Sık gülümseyen biri her zaman daha çok sevilir! Unutmayın insanlar mutlu insanlara her zaman imrenir. Onlardan biri olmak sizin elinizde! Gülümsemek sizi de daha mutlu bir insan yapacak. Eğitmen ve Yaşam Koçu Erkan Çifte‘ye sizin için“Mutlu yaşamak için ne yapmalıyız?” diye sorduk. Bakın nasıl yanıtladı! Tıklayın!

gülümsemek

7. Partnerinize Sadık Olun!

Dünyada boşanma oranı bu kadar artmışken, hayat arkadaşınıza sadık kalmak, çevrenizdekiler tarafından takdir edilmenizi sağlayacaktır. Mutlu bir beraberlik emek ister. Dürüstlük samimiyet ve sevgiyle birleşince sağlıklı bir ilişki ortaya çıkar. Önce kendi mutluluğunuz sonra başkalarının takdiri için ilişkinize sahip çıkın.  Astrolog Su Karakuş ile ilişkiler üzerine konuşmaya devam ediyoruz. İlişkide uyumun sürekli olması neye bağlıdır sorusunun yanıtı için tıklayın!

C4T30K Romantic happy couple having fun together on white background

C4T30K Romantic happy couple having fun together on white background

8. İnsanların Elini Sıkın ya da Sarılın!

Tanıştığınız insanları yerine göre karşılayın. Örneğin bir mülakatta tanıştığınız kişilerin elini sıkıca sıkın. Arkadaşlarınıza ya da aile üyelerini sarılarak karşılayın, içten bir sarılma samimiyetinizi arttıracak ve onları önemsediğinizi gösterecek.

High five success

High five success

9. İnsanları Dinleyin!

Biri sizinle konuşuyorsa mutlaka ne dediğini dinleyin. Dinliyor gibi gözüküp başka şeyler düşünmeyin. İyice dinleyip çareler üretin ya da anlattığı şakaya gülün, size komik gelmese de. Bu, insanları önemsediğinizi ve onlara değer verdiğinizi gösterir.

insanları dinlemek

10. İltifat Edin!

Günlük hayatımızda birçok dış etkenle mücadele ediyoruz. İşyerindeki stresimiz olsun, çocuklarımızın dertleri, insan ilişkilerimizdeki problemler… Bu kadar dertle boğuşurken çevremizdekilerden aldığımız en ufak güzel söz, bu etkenlerle mücadele gücümüzü arttırır, bizi motive eder. Bu nedenle insanların içindeki iyiyi görün ve söylemekten çekinmeyin. Unutmayın, insanları mutlu etmenin hazzı başka hiçbir şeyde yoktur!

iltifat etmek

İş hayatı, özel hayat, sosyal hayat… Hayatın her döneminde etkili iletişim kurmanın yollarını ve önemini sizin için konuştuk. Çevremizdekilere anlaşıldıklarını hissettirmek sağlıklı iletişim kurma açısından büyük önem taşır. Gelin, sağlıklı iletişimin püf noktalarını öğrenmek için videomuza bir göz atalım. Sorularımızı “Yaşama Geçiş Desteği“nden Raşit Şen cevaplıyor. Tıklayın!