Çocuklara Havuç Yedirmenin 4 Eğlenceli Yolu

Çocuklar ve sebzeler her ebeveynin problemi olmuştur dönem dönem. Peki, çocuğunuza havucu sevdirmek için size 4 pratik yol önersek ve sizi biraz rahatlatsak…

1)      Minik Havuçlar
Eminiz ki bu yöntemi siz de denemişsinizdir ama burada temel bir nokta var. Çocuğunuzun daha rahat yiyebilmesi için bebek havuçları tercih edebilirsiniz ya da büyük havuçları minik parçalar halinde doğrayabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuzun dişleri acımadan havucu kolaylıkla yiyebilecektir.
cocuk-beslenmes
2)      Doğranmış Havuçlar
Havuçları minik minik parçalar halinde keserek başka sebzelerle birlikte yaptığınız yemeklere karıştırın. Özellikle salatalarda ya da brokolili yemeklerde harika olacaktır. Hatta az yağda kızartarak bu yemekleri yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz bu güzel yemeklerin içerisinde havucu da ayırt etmeden yiyecektir.
cocuklara-havucu-sevdirmek
3)      Havuç Çubukları
Biraz daha eğlenceli bir yöntem denemek istemez misiniz? Havuçları ince çubuklar halinde kesin ve çocuğunuza onları batırabileceği lezzetli basit soslar hazırlayın. Böylece çocuğunuz televizyon ya da bilgisayar karşısında sağlıklı bir atıştırmalık olarak havucun tadını çıkartacaktır.
cocuklara-sebzeyi-sevdirmek
4)      Tırtıklı Kesim
Tıpkı cipslerde olduğu gibi havuçları yuvarlak bir şekilde ve tırtıklı olarak kesin. Böylece çocuğunuz o minik elleriyle havuçları rahatlıkla kavrayabilecek, küçük dişleriyle pişmemiş havuçları kolaylıkla çiğneyebilecektir. Ve tabii ki ona yine havuçlarını batırabileceği lezzetli soslar hazırlamayı ihmal etmeyin.
cocuk-sagligi