Dar Gelen Kıyafetleri Genişletmenin 5 Yöntemi

Kimi zaman kilo alımı kimi zaman dikkatsiz yıkama sonucunda küçülen kıyafetlerimize veda etmek zorunda kalırız. Ancak sevdiğiniz kıyafetin dokusu tamamen değişmemişse onu eski haline geri döndürmek mümkün olabilir. Nasıl mı? İşte kıyafetlerinizi genişletebilecek 5 etkili yöntem:

  • Bebek Şampuanı Kullanın

Bebeğiniz kadar hassas bebek şampuanları, dar gelen kıyafetlerinizi eskiye döndürme konusunda da hassas olabilir. Bebek şampuanı sayesinde dar gelen kıyafetlerinizi genişletebilirsiniz.
Bir leğeni ılık su ile doldurun ve içerisine bir avuç kadar bebek şampuanı ekleyip güzelce karıştırın. Daha sonra söz konusu kıyafetinizi leğenin içerisine bırakın ve suyun iyice kumaşa işlemesini sağlayın. Kıyafeti bir saat kadar suyun içerisinde bekleterek kumaşın yumuşamasını ve genişlemesine yardımcı olun.

  • Saç Kremi Kullanın

Tıpkı bebek şampuanı gibi saç kremi de kıyafetinizin yumuşamasını sağlayan ürünler arasında yer alır. Bebek şampuanı ile uyguladığınız yöntemin aynısını saç kremi ile uygulayabilir daralan kıyafetinizin kumaşını yumuşatıp genişlemesine yardımcı olabilirsiniz.

  • Ütü Kullanın

Daralan kıyafetinizin üzerine yıkamadan sonra ya da nemlendirdikten sonra üzerine ince bir bez serin. Bez üzerinden kıyafetinizi dikkatlice ütüleyin. Ütü ısısıyla açılmaya başlayan kıyafetinizi bir yandan hafif hafif çekin. Bu yöntem ile kıyafetinizin genişlemesini sağlayabilirsiniz.

  • Karbonat ve Sirke

Bir litre suya 2 yemek kaşığı kadar karbonat ekleyin. Daha sonra hazırladığınız karışımın içerisine daralan kıyafetinizi bırakın. Kıyafetinizi nazik hareketlerle çekerek genişlemesine yardım edin. Bir saat kadar suda beklettikten sonra bir miktar beyaz sirke karıştırdığınız bir litre su ile durulayın. Kıyafetinizin genişlediğini görebilirsiniz.

  • Beyaz Sirke ve Saç Açıcı Krem

Yarım bardak kadar beyaz sirke, 62 ml kadar saç kremi ve göz kararınca suyu güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışıma daralan kıyafetinizi bırakıp yarım saat kadar bekletin. Daha sonra durulayın, sonunda kıyafetinizin genişlediğine şahit olabilirsiniz.