Deniz Suyunun İyi Geldiği 10 Şey

Yüzmek; vücudun tüm bölümlerinin çalışmasını sağlayan en faydalı, en keyifli sporlardan biridir. Onu hayatımıza düzenli olarak kattığımızda bize birçok iyilik ile geri döner. Yüzmenin faydalarının yanı sıra bu yazımızda deniz suyunun iyi geldiği konulara değinmek istedik. İşte deniz suyunun faydalı olduğu 10 konu.

1. Daha Sağlıklı Bir Cilt

Cilt problemlerinden şikayetçiyseniz denizle daha fazla haşır neşir olmanızda fayda var. Deniz suyu; içerdiği özellikler sayesinde sivilce, siyah nokta, mantar gibi birçok cilt problemine veda etmenize yardımcı olur.

cilt-bakimi

2. İyi Bir Ruh Hali

Deniz suyu, bol miktarda magnezyum içerir. Bu özelliği sayesinde yüzme esnasında kasları gevşeterek hem ruhen hem de bedenen bir rahatlık hissi verir.

kislik-cilt-bakimi

3. İyi Bir Uyku

Sağladığı rahatlık hissi sayesinde uykunuzun kolayca gelmesine yardımcı olur. Deniz suyu; verimli bir uykunun anahtarı gibidir. Yüzme sonrasında daldığınız kısa süreli bir uyku bile güne daha dinç olarak devam etmenize yarar. Kısacası; zihin ve beden sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyen uykusuzluk problemine yüzerek veda edebilirsiniz.

uyku

4. Sarılığa İlaçtır

Sarılık hastalığını deniz suyu ile iyileştirmeniz mümkündür. Deniz suyu, çamur ve sülfür ile hazırlanacak karışım, sarılık riskini azaltabilir ya da kolayca tedavi edebilir.

cocuklarda-uyku3

5. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Deniz suyu, içerisinde vücut için yararlı olan birçok mineral barındırmaktadır. Bu mineraller, yüzme esnasında deride açılan gözenekler sayesinde vücut tarafından kolayca emilir ve vücut için zararlı olan birçok toksinin atılmasına yardımcı olur. Böylece deniz suyu, birçok hastalığa karşı daha dirençli bir yapı kazanmanızı sağlar.

saglikli-beslenme

6. Kan Dolaşımını Artırır

Deniz suyu, içerdiği birçok faydalı mineral sayesinde kan dolaşımının artmasına yardımcı olur. Böylece kalbiniz gereğinden fazla yorulmaz ve uzun süre sağlıklı kalır.

sağlıklı beslenme

7. Hücreleri Yeniler

Deniz suyu hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Özellikle karaciğer ve böbrek problemlerini çözmeye yardımcı olur.

saglikli-beslenme

8. Kemik Sağlığına Faydalıdır

Deniz suyu; kemiklerdeki kalsiyum, fosfor gibi maddelerin artmasına yardımcı olarak birçok kemik rahatsızlığını önleyebilmektedir. Birçok eklem ağrısının sonlanmasına yardımcı olur. Özellikle artrit hastalığının çözümünde önemli bir rol oynar.

deniz-kazalari

9. Kepeklenmeyi Sonlandırır

Saçların sağlığını, güzel görünümünü etkileyerek günlük hayatınızda birçok anı kabusa çeviren kepek sorununa çeşitli şampuanlar yerine deniz suyu ile veda edebilmeniz mümkündür.

kahverengi-sac

10. Diş Sağlığına Yararlıdır

Deniz suyu, içerisinde bulundurduğu flörüd asit isimli bileşen sayesinde ağız ve diş sağlığına olumlu katkılarda bulunur. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra deniz suyu ile yapacağınız gargara sayesinde birçok ağız yarası, diş eti kanaması, boğaz ağrısı, diş çürükleri gibi problemlerin önlenmesine yardımcı olursunuz.