Ders Yapmayı Sevdiren 5 ‘Kendin Yap’ Fikri

Tamam, ders yapmayı sevdiren biraz iddialı olmuş olabilir ama en azından kalem – defter – kitap üçlüsüne olan sempatiyi biraz da olsa arttırabilir diye düşünüyoruz. Bugün sizin için çocuğunuzla yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteleri derledik. Derlemekle kalmadık hepsini bir de videolu anlatım ile paylaştık.

1- Kalem Süsü

Önce şu kalemleri bir süsleyelim, kullanım merakını arttıralım. Dümdüz olacağına biraz oyuncaklı olsa belki de çocuğunuzun ilgisini daha çok çekebilir.

kalem_süsü_yapımı

2- Karakterli Kitap Ayracı Yapımı

Kitap ayracı hiç bu kadar sevimli olmamıştı desek yeri midir, yeridir! Bakın nasıl yaptık, üstelik çok da pratik.

kitap_ayracı

3- Çocuklu Saat

E malum artık saat ile bir hayli haşır neşir olunacak; erken kalkmalar, yetişmesi gereken ödevler vs. derken zaman mevhumu epey işgal edecek ev gündemini. O halde eğlenceli bir saat yapmaya ne dersiniz?

çocuklu_saat

4- Desenli Bant ile Defter Kaplama

Ah şu defter kaplama serüvenleri, hatırlarız çocukluğumuzdan; bir türlü yapışmayan yapışkanlı defter kapları, havada duran kitap kapakları, yamuk yapışan bantlar… Gelin bunlara bir sünger çekelim ve desenli bant ile defter kaplamanın pratik yolunu anlatalım.

bant_ile_defter_kaplama

5- Eski Konserve Kutularından Organizer Yapımı

Finali de organizer ile yapalım, malum okul dönemi, en hummalı çalışmalara ev sahipliği yapacak kendisi 🙂

organizer

Okul dönemi ile birlikte yaz rehavetinden kurtulamayan çocuklara #iyi gelecek birkaç uzman görüşü ile yazımızı sonlandıralım. Tatil dönüşü okula adaptasyon süreci nasıl olmalı? İşin uzmanına sorduk.