Dikkat Kırık Çıkabilir: Saçlarınız Uzunsa Sakın Bunları Yapmayın!

Hele ki Rapunzel’den halliceyse saçınız. E tabi uzun saç havalıdır, uzun saç şekilden şekle rahat girer ancak bakımı da bir o kadar zor tabi. Eğer kendi halinde uzamaya bıraktıysanız ona pek müdahalemiz olamayacak, biliriz saç bakımı da ayrı mesai. Ancak bazı şeylere dikkat ederek, öyle saatlerce kuaför salonunda kalmadan da sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?1- Saçlarınızı ıslakken taramak, daha çabuk kırılmalarına neden olabilir. Bu nedenle hafif nemini almış saçı taramak daha sağlıklı olacaktır.
sac-kurulama
2- Saç fırçanızın şekli, saçınızın akibetinin de aynası. Saç tiplerine göre fırça seçimini şu yazımızda anlatmıştık.
saç_bakımı
3- Her ne kadar kullanımı rahat olsa da her gün at kuyruğu yapmak, saçınızın yıpranma sürecini hızlandıracaktır. Bunun yerine, arada bir açık bırakmayı ihmal etmeyin.
balık_sırtı_Saç_örgüsü
4- Saç uçlarınızın nemini eksik etmeyin! Her banyoda mutlaka saç kremi kullanın, çıkınca da bir argan yağı sürerseniz etkili bakımınızı tamamlamış olacaksınız.

argan-yagi5- Tabi her saç boyu için fazla ısı zarar. Ancak uzun saç olunca iki kat zarar. Çünkü saç teli dipten uca geldikçe zayıflıyor bu da ısıya olan direncini azaltıyor.

sac-kremi6- Saç spreyini haddinden fazla kullanmanın saça olan zararını biliyor muydunuz? Özellikle uzun saça! Fazla sprey saç uçlarını kurutuyor, bu kuruluk da kırılmalara sebep oluyor.
sac-spreyi
Sadece uzun saç değil, saç bakımına dair pek çok konuyu işlediğimiz şu linke mutlaka göz atın!