Dikkat! Vücut Sivilcelerinizin Sebebi Bunlar Olabilir!

Yüzümüzde veya vücudumuzun farklı bölgelerinde baş gösterme potansiyeline sahip sivilceler, deri altında durduğu gibi durmuyor! İyileşme süreci de zaman zaman uzayabilen akne ve sivilcelerin oluşma nedenlerini sizin için araştırdık.

Aknelerden kurtulmanın yolları ile başlayalım yazımıza, akneye sebep olabilecek muhtemel sorunlarla devam edelim…

1- Çok dar kıyafetlerin, vücudunuzda akneye yol açabileceğini biliyor muydunuz? Cildinizin nefes almasını engelleyen sentetik kumaşlar da akneye sebep olabilir.

kıyafet

2- Spordan sonra duş yapmıyorsanız ya da üzerinden epey geçtikten sonra duş yapıyorsanız, bu durum akne oluşumuna sebep olabilir.

spor

3- Yastık yorgan kılıfını sık sık değiştirmemek de akneye sebep olabilir. Üzerine güzel kokması için sıktığınız kimyasal parfümleri de çok abartmamakta yarar var.

yorgan

4- Şimdi bu söyleyeceğimiz size garip gelecek ama her gün keselenmek ve her gün aşırı temizlenmek de sivilce yapabilir. Kesenin ölü derileri yok etmesi, taze deriyi ortaya çıkarır ama bu kadar sık yapılması o deride tahribata yol açar.

termal-suyu3

5- El kremi! Durun durun bu nasıl olabilir ki? Oluyor ama! Gece yatmadan önce kremlediğiniz ellerinizin, uyku sırasında yüzünüze temas etmesi bile akne yapabilir.

el-kremi